Mieszkania w abonamencie? Echo rusza z nową usługą w Krakowie

fot. mat. pras.

To jedna z pierwszych takich usług w mieście, jeśli chodzi o instytucjonalny wynajem mieszkań. W lipcu Echo Investment odda do użytku 150 gotowych mieszkań na wynajem w pobliżu Bonarki.

Każdy większy deweloper działający w stolicy Małopolski wkrótce uruchomi lub planuje zrealizować inwestycję z segmentu instytucjonalnego wynajmu mieszkań, tzw. PRS. Chodzi o nowe wielorodzinne budynki mieszkaniowe, w których lokale są dostępne wyłącznie na wynajem, często za pośrednictwem specjalnie do tego stworzonej platformy internetowej.

Echo na czeleW drugiej połowie czerwca miał zostać oddany w ręce nabywców budynek dewelopera Atrium przy ul. Racławickiej – to 109 mieszkań na wynajem. Skanska planuje wybudować mieszkania w segmencie PRS przy ul. Przybyszewskiego. Cavatina ogłosiła, że przy ul. Pana Tadeusza, nieopodal ich sztandarowego projektu biurowego Ocean Office Park, powstanie budynek ze 120 mieszkaniami również w segmencie PRS. O innych inwestycjach w tym sektorze możecie przeczytać [TUTAJ].

Obecnie to jednak Echo Investment najwięcej inwestuje w mieszkania na wynajem w Krakowie. Trwa budowa budynku przy al. 3 Maja, tuż obok stadionu miejskiego – 387 mieszkań. Jeszcze w tym roku deweloper zamierza rozpocząć dwa kolejne projekty z mieszkaniami dostępnymi wyłącznie na wynajem – to 296 lokali przy al. Jana Pawła II oraz 769 mieszkań w lokalizacji nam nieznanej (podane liczby zostały ujęte w raporcie grupy Echo). Prawdopodobnie chodzi o Zabłocie i ul. Romanowicza.

W lipcu Echo odda do użytku 149 mieszkań w budynku przy ul. Przyjaźni-Węgierskiej, w sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka oraz swojej tradycyjnej inwestycji mieszkaniowej na sprzedaż Bonarka Living. Wszystkie te lokale są dostępne na platformie Resi4Rent, poprzez którą można wynająć mieszkanie za pomocą właściwie kilku kliknięć, a wprowadzić się można jeszcze tego samego dnia. Lokale w segmencie PRS są zwykle w pełni wyposażone, umeblowane i aranżowane według podobnego schematu. Do tego dochodzi stała obsługa najemców.

– Nasza strategia zakłada tworzenie nowoczesnych mieszkań w abonamencie w najlepszych lokalizacjach w największych miastach Polski. Kraków to kolejne i na tę chwilę ostatnie miejsce na naszej liście, w którym chcemy się rozwijać. Chcemy, aby przeprowadzka odbywała się na własnych warunkach i bez dodatkowego bagażu w postaci skomplikowanych procedur, prowizji czy niejasnych warunków wynajmu. Umowę można podpisać u nas online i w ciągu kilku dni, a w razie potrzeby nawet jeszcze tego samego dnia wprowadzić się do własnego lokum – komentuje Sławomir Imianowski, prezes Resi4Rent.

Jak informuje deweloper, w ramach platformy R4R posiadają obecnie łącznie 2600 lokali „w abonamencie”, a do końca 2022 roku liczba ta ma wzrosnąć do ponad 3000. Do 2025 roku firma zamierza zwiększyć portfolio do co najmniej 10 000 lokali, z których większość jest już w fazie realizacji. W samym Krakowie firma zabezpieczyła grunty pod budowę kolejnych 1400 mieszkań w różnych częściach miasta.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie