Murapol buduje mieszkania na wynajem na Czerwonych Makach [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pobliżu centrum korporacyjnego przy ul. Czerwone Maki powstaje budynek o charakterze usługowym. To inwestycja polegająca prawdopodobnie na instytucjonalnym wynajmie mieszkań.

Za oknami centrum biznesowego i takich firm, jak Shell, Ericsson czy Motorola, przy ul. Czerwone Maki możemy obserwować budowę nowego budynku „zamieszkania zbiorowego o funkcji usługi hotelarskie”, czytamy w pozwoleniu budowlanym. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada biuro Tremend. Zakończenie budowy zaplanowano na październik 2024 roku.

Pozwolenie na budowę zostało wydane kilka miesięcy temu na wniosek spółki Murapol Real Estate. Niestety deweloper nie ujawnia więcej informacji dotyczących inwestycji.

– Przy ul. Czerwone Maki powstanie projekt o charakterze usługowym. Docelowo Murapol będzie generalnym wykonawcą tej inwestycji. Nie jest to jednak taki etap projektu, na którym chcielibyśmy dzielić się szczegółami ostatecznego jego kształtu, tym bardziej, że wiążą nas z jego docelowym inwestorem klauzule tajemnicy handlowej i poufności – informuje nas biuro prasowe firmy.

Mieszkania na wynajem (PRS)

Portal Property Insider niedawno poinformował o tym, że Murapol Real Estate złożył wniosek o pozwolenie na rozpoczęcie prac nad obiektem hotelowym na wynajem długoterminowy przy ul. Czerwone Maki. To wyraźnie wskazuje na realizację inwestycji z segmentu PRS, czyli instytucjonalnego wynajmu mieszkań. Zresztą od momentu przejęcia Murapolu przez fundusze Ares i Griffin Real Estate w 2020 roku deweloper wzmacnia swoją pozycję na tym rynku.

Miejsce, w którym powstaje nowy obiekt dewelopera, jest określony w planie miejscowym „III Kampus UJ – Wschód” jako teren „o podstawowym przeznaczeniu pod zabudowę usługową, w tym hotele”. Maksymalna wysokość zabudowy wynosi 31 m.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki