Myśliwska w zabudowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przestrzeni magazynowo-gospodarczych w Płaszowie ubywa z każdym rokiem. Rozbierane są stare hale magazynowe i budynki biurowe na poczet budowy osiedli mieszkaniowych. Kilka miesięcy temu nowy deweloper w mieście zajął teren przy ul. Myśliwskiej 68.

W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że szykują się duże rozbiórki pod inwestycję mieszkaniową w Płaszowie. Chodzi o obręb ulicy Myśliwskiej – tam, gdzie powstały lub nadal są realizowane takie inwestycje, jak Nowa Myśliwska (Budimex) czy Myśliwska 66. Niedługo po wydaniu decyzji zatwierdzającej projekt budowlany Nexity Polska przystąpiło do wyburzeń i budowy pierwszego budynku osiedla City Vibe przy ul. Myśliwskiej 68.

Teren inwestycji przed rozpoczęciem budowy
Teren inwestycji przed rozpoczęciem budowy

– Pierwsze prace rozbiórkowe przy ul. Myśliwskiej rozpoczęły się wraz z początkiem 2020 roku. Obecnie przygotowujemy się do wyburzeń kolejnych hal magazynowych. Zakończenie prac rozbiórkowych jest uzależnione od terminów rozpoczęcia kolejnych etapów inwestycji. Rozbiórkę biurowca znajdującego się na terenie działki zaplanowano na 2024 rok – informuje nas przedstawiciel inwestycji.

Osiedle City Vibe będzie liczyć łącznie dziewięć budynków. W marcu tego roku deweloper rozpoczął budowę pierwszego z nich (Street Culture). Budowa drugiego budynku (City Spot) zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Nexity przewiduje, że zakończenie całej inwestycji nastąpi na przełomie 2027 i 2028 roku.

W 5-piętrowym budynku Street Culture powstanie 145 mieszkań i 181 miejsc parkingowych, z kolei City Spot to 137 lokali mieszkalnych. Jak przedstawia deweloper, na terenie inwestycji zostanie wyznaczona przestrzeń handlowo-usługowa oraz zielony park w centralnej części osiedla o powierzchni ponad 1 ha.

– W ramach budowy drugiego etapu osiedla, w patio budynku powstanie plac zabaw, dostępne będą również miejsca postojowe na rowery. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon lub prywatny ogródek na parterze – mówi rzecznik dewelopera. Mieszkańcy osiedla mają mieć także dostęp do „własnego jeziorka” oraz „podświetlanej nocą fontanny”.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze