Na fabrykę Bielendy jeszcze poczekamy

fot. MOSA ARCHITEKCi

W Nowej Hucie przy ul. Igołomskiej ma powstać fabryka kosmetyków firmy Bielenda. Prace miały ruszyć na wiosnę ubiegłego roku, lecz do tej pory nie uzyskano pozwolenia budowlanego na realizację inwestycji.

– Założenia inwestycyjne firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne, związane z budową nowej fabryki w Krakowie, nie zmieniły się. Jednocześnie cały czas firma analizuje swoje potrzeby w zakresie powierzchni produkcyjnej, magazynowej i biurowej, na co wpływa dynamiczny rozwój grupy – mówi nam Edyta Sotowska-Śmiłek, rzeczniczka firmy.

Jak poinformowało nas biuro prasowe Bielendy, kilkanaście miesięcy temu wraz z przejęciem marki Dermika oraz Soraya, firma została właścicielem nowoczesnej fabryki kosmetyków w Radzyminie. Nowa infrastruktura zwiększyła moce produkcyjne w odniesieniu do wszystkich marek znajdujących się w grupie. Dodatkowo, pod koniec 2021 roku, Bielenda przejęła firmę SHE Cosmetics, dysponującą m.in. rozbudowaną powierzchnią magazynową, która wzmocniła jej system logistyczny.

– Wszystko to wpływa na kalendarz zamierzeń inwestycyjnych firmy, ale nie oznacza, że rezygnuje ona z planów budowy nowej fabryki w Krakowie – dodaje Edyta Sotowska-Śmiłek.

Zapowiedzi wskazywały, że fabryka ruszy wraz z początkiem 2024 roku, lecz termin zapewne się przesunie z uwagi na to, że budowa jeszcze nie została rozpoczęta.

Więcej informacji o projekcie fabryki możecie znaleźć [TUTAJ].

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta