Na Woli Duchackiej wybudują pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny

fot. Sawa Apartments

Trwa budowa inwestycji Sawa Apartments w dzielnicy XI Podgórze Duchackie. U zbiegu ulic Pszennej i Klonowica powstanie pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny. Obecnie trwają prace polegające na betonowaniu stropu nad drugim piętrem.

Wewnątrz – 15 mieszkań, na zewnątrz – zieleń z oczkiem wodnym

Projekt realizowany u zbiegu ulic Pszennej i Sebastiana Klonowica zakłada budowę ekskluzywnego budynku wielorodzinnego, w którym powstanie 15 mieszkań. W pięciokondygnacyjnym budynku powierzchnia użytkowa wyniesie 896 mkw. Na parterze zostanie oddany do użytku jeden lokal i dwa garaże. Natomiast na piętrach od drugiego do piątego znajdzie się pięć mieszkań jednopokojowych o powierzchni od 26 do 36 mkw, sześć mieszkań dwupokojowych (35–46 mkw), a także cztery mieszkania trzypokojowe. Ich powierzchnia będzie wahać się pomiędzy 50 a 72 mkw. Każde mieszkanie będzie miało balkon – klasyczny albo porte-fenêtre.

Wolnostojący, niepodpiwniczony budynek znajduje się w środkowej części działki. Według planów inwestora przestrzeń wokół budynku będą stanowiły powierzchnie utwardzone w postaci ciągów pieszo-jezdnych oraz zieleń niska, wraz z oczkiem wodnym. Tereny zielone wokół budynku zajmą około 118 mkw.

Bezpiecznie, cicho i ciepło

– Konstrukcja budynku jest wykonana w technologii żelbetowej monolitycznej – tłumaczy Rafał Rapacz, kierownik budowy z ramienia krakowskiej Grupy M3. – Wśród materiałów budowlanych wykorzystaliśmy elementy jednej z najbardziej renomowanych firm na rynku, co daje nam gwarancje wysokiej izolacji od hałasu z zewnątrz i wewnątrz. Co więcej wykonanie ścian z betonu o dużej gęstości masy utrzyma stałą temperaturę bez zbędnego ogrzewania. Budynek ma wysoką odporność na mróz i równie wysoką izolacyjność akustyczną.

Prace ruszyły w II kwartale 2017 roku. Według planów inwestora budynek – w stanie surowym – będzie gotowy w maju.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie