Najdroższy apartament w Krakowie sprzedany za 15 mln zł

fot. mat. inwestora

Królewski apartament wchodzący w skład inwestycji Angel Wawel został sprzedany za ponad 15 mln zł. To druga największa transakcja na rynku mieszkaniowym w Polsce w 2022 roku.

Na pierwszym miejscu zestawienia najdrożej sprzedanych apartamentów znajduje się 430-metrowy lokal w wieżowcu Złota 44 w Warszawie, zakupiony przez inwestora Rafała Zaorskiego.

Sprzedaż 700-metrowego apartamentu w Krakowie za kwotę ponad 15 mln zł zarejestrowała firma Cenatorium, o czym poinformowała Rzeczpospolita. Penthouse powstał w 2015 roku w ramach inwestycji Angel Wawel przy ulicach Koletek i Sukiennicza. Od tamtej pory nie słyszeliśmy o sprzedaży apartamentu, a jedynie o rezerwacji. Przedstawicielka inwestora zapewniała nas w 2016 roku, że mieszkanie jest warte ponad 20 mln zł. Po 7 latach od ukończenia inwestycji królewski apartament został sprzedany za trzy czwarte tej kwoty – 15 mln zł.

Dlaczego „królewski”? Określany jest tak za sprawą wyposażenia. Apartament jest 4-kondygancyjny, posiada strefę spa, prywatną windę, gabinet, kilka sypialni, dwie kuchnie i ogromny salon zaaranżowany w dawnej kaplicy klasztoru Sióstr Koletek.

Mieszkania w Krakowie dla najbogatszych

Poza królewskim apartamentem na liście najdrożej sprzedanych mieszkań w kraju znajdziemy 220-metrowy lokal zrealizowany również w ramach inwestycji Angel Wawel. Kwota transakcji wyniosła 6,8 mln zł – poinformowała nas Małgorzata Wełnowska, analityk ds. rynku nieruchomości w Cenatorium.

W 2022 roku dokonano również sprzedaży apartamentu o powierzchni 184 mkw. przy ul. Kościuszki. Mieszkanie powstało w ramach inwestycji Duo Residence z widokiem na Wisłę. Cena wyniosła ponad 5,3 mln zł.

– Według danych pochodzących z bazy cen Cenatorium wynika, że w 2022 roku transakcji o kwocie powyżej 5 mln zł w Krakowie było kilka. Podobnie było w latach 2021 i 2020 – dodaje Małgorzata Wełnowska.