Najpierw rozbiórka, później budowa „hotelu”. W planie nawet 48-metrowy budynek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka SAO złożyła dwa wnioski dotyczące działek przy ul. Nad Strugą. Najprawdopodobniej powstanie tam nowy hotel lub apartamenty na wynajem. Plan miejscowy dopuszcza wysokie budownictwo.

Wnioskami objęty jest teren kwartału przy al. 29 Listopada, ul. Nad Strugą i 6 Sierpnia. Obecnie stoją tam obiekty magazynowe i poprzemysłowe, w których mieszczą się różnego rodzaju usługi: między innymi myjnia, serwis opon czy drukarnia.

Spółka stara się o pozwolenie na rozbiórkę w sumie ośmiu budynków wraz z infrastrukturą – krawężnikami czy murkami. Otrzymanie pozwolenia wiąże się z drugim wnioskiem dotyczącym budowy hotelu z lokalem usługowym, małą architekturą i ciągiem pieszo-rowerowym. Również w tym przypadku spółka musi uzupełnić braki w dokumentacji.

48 metrów wysokości i trzy kondygnacje mieszkalne

Jak do tej pory SAO nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące przyszłej inwestycji, może być to związane z tym, iż pełnią funkcję jedynie wnioskodawcy, a inwestorem jest zupełnie inna firma, jak było w przypadku projektu przy ul. Okulickiego.

Wiadomo jednak na co pozwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z jego zapisami inwestor może zrealizować budynki usługowe o wysokości nie mniejszej niż 40 i nie większej niż 48 metrów. Co ciekawe, prawo dopuszcza funkcję mieszkaniową na trzech najwyższych kondygnacjach budynku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony