Największe biurowce w Krakowie

fot. FOT. AFI EUROPE POLAND

W Krakowie z roku na rok rośnie liczba biurowców, których łączna powierzchnia przekroczyła już w sumie 1,5 mln mkw. Największy budynek biurowy to zlokalizowany na południu miasta Tischnera Office, który ma niemal 33 tys. mkw. powierzchni.

– Krakowskie budynki od wielu lat wiodą prym wśród regionalnych rynków biurowych. Przyciągają przede wszystkim firmy z branż informatycznej i nowych technologii, finansów oraz sektora usług dla biznesu. Wśród najemców widzimy duże zapotrzebowanie na przestrzeń coworkingową. Firmy cenią sobie też przestrzeń wysokiej klasy, ale na znaczeniu szybko zyskuje również ochrona środowiska i np. energooszczędność budynków – komentuje Kamil Tyszkiewicz, szef rynków regionalnych w CBRE.

Tischnera Office

Należący do dewelopera Cavatina biurowiec jest największym w Krakowie. Posiada niemal 33 tys. mkw. powierzchni najmu. Do użytku został oddany w 2019 roku. Znajduje się przy skrzyżowaniu ul. Tischnera i Zakopiańskiej.

Buma Square

Drugie miejsce pod względem wielkości wśród krakowskich biurowców zajmuje Buma Square (A-G), zlokalizowany na południu miasta, nieopodal Tischnera Office. Powstał w 2006 roku i ma ponad 28 tys. mkw. To sześć kondygnacji budynku i parking na 764 samochody.

fot. Buma.pl
fot. Buma.pl

High5ive

Trzecie miejsce zajmuje oddany do użytku w 2020 roku biurowiec High5ive 4 (Skanska), który ma 23,5 tys. mkw. powierzchni. Jego wyróżnikiem jest doskonała lokalizacja. Znajduje się tuż przy głównym dworcu kolejowym i na skrzyżowaniu wielu tras miejskich autobusów i tramwajów.

Equal Business Park

Przy ul. Wielickiej znajduje się oddany do użytku w 2018 roku biurowiec Equal Business Park C, wybudowany przez dewelopera Cavatina. Ma niemal 23 tys. mkw. powierzchni. Budynek jest częścią większego kompleksu Equal Business Park, którego trzy budynki zostały sprzedane przez dewelopera w ubiegłym roku.

fot. officemap.pl
fot. officemap.pl

V.Offices

Ostatnie miejsce w zestawieniu zajmuje V.Offices, którego przestrzeń to 21,6 tys. mkw. Znajduje się obok Cmentarza Rakowickiego. To ekologiczny i wygodny biurowiec w dobrej lokalizacji, blisko tras wylotowych z miasta.

FOT. AFI EUROPE POLAND
FOT. AFI EUROPE POLAND

comments powered by Disqus