Największy biurowiec w Krakowie gotowy. PepsiCo już tu pracuje [ZDJĘCIA]

fot. mat. pras.

Zakończyły się prace przy budowie pierwszego etapu kompleksu biurowego Brain Park przy al. Pokoju. Firma PepsiCo jako pierwsza wprowadziła się do budynku wraz ze swoim 700-osobowym zespołem. Jednocześnie trwa drugi etap budowy.

Budowa nowego centrum biznesowego rozpoczęła się w marcu 2021 roku. Podzielono ją na dwa etapy. Pierwszy etap właśnie ukończono, tj. ok. 30 tys. mkw. powierzchni biurowej. Jednocześnie trwa budowa drugiego etapu kompleksu – ponad 13 tys. mkw., prace sięgają już piątej kondygnacji z docelowych dziesięciu. Zakończenie robót przewidziano na trzeci kwartał 2023 roku.

Brain Park w obecnym kształcie jest drugim największym biurowcem w Krakowie. Więcej powierzchni biurowej oferuje tylko Tischnera Office – 33 tys. mkw. Jednakże już za rok, to Brain Park będzie miał najwięcej dostępnej przestrzeni w swojej ofercie, bo ponad 43 tys. mkw.

– Blisko dwadzieścia miesięcy potrzebowaliśmy, aby nowy biznesowy punkt na mapie Krakowa otworzył się dla najemców. Przy alei Pokoju, w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta – Grzegórzki – zaczyna działać nowoczesny park biurowy o powierzchni blisko 30 tys. mkw. Pod nowym adresem zaczął już pracę zespół PepsiCo – mówi Joanna Nicińska, przedstawicielka dewelopera odpowiedzialnego za budowę obiektu, Echo Investment. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia BE DDJM Architekci.

W budynku swoją przestrzeń otworzyło już centrum usług biznesowych PepsiCo. Na ponad 5 tys. mkw. powierzchni biurowej pracę rozpoczęło ponad 700 osób. Z uwagi na ekspozycję loga marki na elewacji budynku wiemy, że Aldi również swoje biuro otworzyła w Brain Parku.

Pod budynkiem znajduje się dwupoziomowy garaż podziemny, w którym znajdą się 34 stacje ładowania aut elektrycznych oraz 300 miejsc parkingowych dla rowerzystów wraz z szatniami i prysznicami.

Jak tłumaczy deweloper, obecnie powstaje też otwarte zielone patio na terenie inwestycji. W ramach infrastruktury dodatkowej znajdzie się tam m.in. stół do tenisa stołowego, stół do gry w szachy, huśtawki czy strefa do ćwiczeń z własną masą ciała. Strefa ma być gotowa w trzecim kwartale kolejnego roku.

Przypominamy, że deweloper zamierza sprzedać pierwszy etap biurowca na początku 2023 roku. Komercjalizacja biur jest na poziomie min. 70 proc.

Więcej zdjęć inwestycji:

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus