Największy kobiecy hackathon świata w Krakowie?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

HackYeah, największy stacjonarny hackathon w Europie powraca z 9. edycją. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 września i 1 października w krakowskiej Tauron Arenie.

HackYeah to wydarzenie, którego autorzy postawili sobie cel: pobicie rekordu świata w ilości uczestniczek biorących udział w hackathonie. Organizatorzy pragną zaangażować 1000 kodujących dziewczyn w ramach inicjatywy SheHacks. SheHacks to specjalny program, który promuje równość i aktywność kobiet w świecie technologii.

Podczas HackYeah 2023, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w intensywnym, 24-godzinnym wyzwaniu programistycznym, rozwiązując realne problemy technologiczne. Będą mogli skorzystać z dostępu do najnowszych technologii i narzędzi, a także skonsultować swoje pomysły z doświadczonymi mentorami z branży.

Organizatorzy zadbali o różnorodne kategorie tematyczne, aby uczestnicy mogli wybrać te, które najbardziej ich interesują. Wśród zadań znajdują się: cybersecurity, health&well-being, paneuropa i inne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenie przyciąga zarówno osoby z dużym doświadczeniem w branży technologicznej, jak i ambitnych początkujących, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy kontynuować tradycję HackYeah i zorganizować dziewiątą edycję hackathonu. Kontynuujemy powstałą w zeszłym roku inicjatywę SheHacks, której celem jest promowanie aktywności kobiet w technologii. Chcemy pokazać, że przyszłość IT jest zależna od różnorodności i współpracy – mówi Paulina Tomaszewska.

 

Dla Czytelników LoveKraków.pl przygotowaliśmy kolejną pulę darmowych wejściówek. Pierwsze 100 osób, które zarejestrują się z kodem LOVE_KRAKÓW otrzyma bilet basic gratis.