Niemiecki deweloper buduje centrum handlowe na północy miasta

wizualizacja fot. mat. inwestora

Pomiędzy sklepami Biedronka i Lidl przy ul. Glogera rozpoczęła się budowa lokalnego centrum handlowego Vendo Park. Sklepy mają zostać otwarte już na wiosnę.

W lipcu deweloper Trei Real Estate otrzymał pozwolenie na budowę budynku handlowego i niezwłocznie przystąpił do realizacji inwestycji. Vendo Park Kraków będzie liczył 2,9 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestor planuje uruchomienie pięciu lokali.

– Aktualnie toczymy rozmowy zarówno z dużymi, znanymi sieciami, jak również z mniejszymi podmiotami. Podpisaliśmy już trzy umowy najmu – z Dealz, KiK oraz TEDi. W naszych parkach handlowych zazwyczaj mamy również sieci spożywcze, jednak w tym wypadku inwestycja znajduje się w sąsiedztwie supermarketów Lidl oraz Biedronka – komentuje dla nas Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Vendo Park Kraków to będzie tzw. park handlowy, czyli taki pawilon, który nie ma części wspólnych jak w przypadku dużych galerii handlowych. Grupą docelową tego rodzaju obiektów są okoliczni mieszkańcy, których w pobliżu mieszka ok. 10 tys. (szacunki dewelopera). Podobne istniejące obiekty w Krakowie to m.in. Atut na Ruczaju czy Zwierzyńcu.

– Otwarcie Vendo Parku w Krakowie przy ul. Glogera planujemy wiosną przyszłego roku – dodaje Jacek Wesołowski.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały