Nowa przestrzeń w Hotelu Forum – czy przyciągnie bywalców „Dolnych Młynów”?

hala forum fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

W dotychczasowej przestrzeni eventowo-targowej dawnego Hotelu Forum w najbliższy piątek otwiera się Hala Forum, w której znajdzie się 10 restauracji, bary oraz kawiarnia z widokiem na Wisłę.

Nowy food hall będzie drugim tego typu miejscem w Krakowie. Hala Lipowa na Zabłociu została otwarta w ostatni dzień lipca. – Wykonaliśmy niezwykle trudną realizacyjnie pracę, ponieważ wszystkie restauracje będą funkcjonować w oryginalnej przestrzeni kuchni dawnego Hotelu Forum – mówi przedstawicielka Hali Forum.

W nowym miejscu będzie działać 10 restauracji serwujących różnorodne dania, w tym indyjska Curry up!, Mazaya Falafel czy Veganic zlokalizowany obecnie przy ulicy Dolnych Młynów. Pojawi się również pizza z pieca opalanego drewnem, a także smaki kuchni japońskiej i wietnamskiej. – Jedna z restauracji stworzyła autorski brand specjalnie na potrzeby Hali Forum – PZPR, czyli dania rodem z PRL-u – dodaje pracownik nowego "forum".

Zostanie również reaktywowany kultowy bar Kinga, który działał w czasach świetności hotelu na parterze obiektu.

>> Nowa gastronomia w mieście. Trwają przygotowania do otwarcia Hali Forum [ZDJĘCIA]

Czy Hala Forum wypełni pustkę po „Dolnych Młynach”?

Grand Hall, czyli główny hol z widokiem na Wisłę, będzie teraz funkcjonował jako przestrzeń restauracyjno-barowa na stałe. Forum Przestrzenie pozostaje bez zmian. Hala Forum zajmie pozostałą część parteru, która dotychczas była wykorzystywana przez Forum Wydarzeń, gdzie organizowano sporadycznie targi czy koncerty.

W piątek o godz. 15 startuje hala. Na co dzień restauracje będą otwarte od południa do późnego wieczora. Organizatorzy w niedalekiej przyszłości chcą tam również serwować śniadania.

– Liczymy na to, że dzięki Hali Forum, w tej części Krakowa powstanie nowe centrum gastronomiczne miasta, które nie tylko przyciągnie swoją formułą, ale także wypełni pustkę po „Dolnych Młynach”, kiedy te przestaną istnieć za kilka tygodni – podsumowuje przedstawicielka Hali Forum.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki