Nowe dane o ruchu na krakowskim lotnisku. Dużo lepiej niż w maju

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
W czerwcu z usług Kraków Airport skorzystało 202 549 pasażerów, czyli  o 161 proc. więcej niż w maju tego roku.

Ponad 200 tys. pasażerów to jednak wciąż o 73 procent mniej niż w ostatnim czerwcu przed pandemią, czyli w połowie 2019 roku. 

– Niezwykle cieszy nas wzrastający z tygodnia na tydzień ruch pasażerski na krakowskim lotnisku, ale wiemy, jak wiele wyzwań czeka jeszcze branże lotniczą i turystyczną. 15 czerwca wystartowała kampania Kraków Airport „Leć na wakacje #PROSTOzKRAKOWA”. W letniej siatce znajdziemy ponad 140 połączeń - w tym 10 nowych - do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych – mówi prezes portu lotniczego Radosław Włoszek.

Unijny certyfikat

Od 1 czerwca w całej Unii Europejskiej uznawany będzie Unijny Certyfikat Covid. Obowiązujące we wszystkich krajach UE zaświadczenie o stanie zdrowia potwierdza zaszczepienie przeciw covid-19, przejście choroby lub negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Certyfikat może mieć formę papierową (wydrukowaną) lub cyfrową.

– Pasażerowie nadal proszeni są o bieżące sprawdzanie informacji dotyczących zasad sanitarnych i wymogów dotyczących posiadania dokumentów w krajach, do których podróżują – mówi Natalia Vince, rzecznik prasowy Kraków Airport.

comments powered by Disqus