Nowe osiedle przy Fredry. Prawie 200 mieszkań

Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości) kontynuuje prace przy os. Fredry 6 w Krakowie. Ruszyła sprzedaż IV etapu, w którym powstanie pięć budynków ze 187 mieszkaniami w zróżnicowanych metrażach.

Nowe budynki cechować będzie stonowana kolorystyka (biele, szarości, beż), eleganckie elewacje oraz stolarka okienna w kolorze antracytowym, bądź naturalnego drewna. W holach i korytarzach zaprojektowano ozdobne gresy. Z kolei przy wejściach do budynków zostaną ułożone okładziny w kolorze drewna. Mieszkańcy będą mogli korzystać z ogólnodostępnego stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Osiedle posiada otwarty plac miejski z ogólnodostępnymi alejami spacerowymi. – Wokół nowych budynków zasadzimy wiele drzew. Wiosną zazielenią się krzewy i byliny na skarpie. Zielone będą również dachy osiedlowych budynków. Projektanci krajobrazu pamiętali także o meblach miejskich. Mieszkańcy skorzystają z podestów, siedzisk, leżaków, stojaków rowerowych oraz strefy piknikowej ze stołami – mówi Agnieszka Mikos, kierownik działu sprzedaży w Krakowie.

W ramach prac inwestor wybudował rondo z infrastrukturą w ciągu al. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Powstały drogi dojazdowe oraz ścieżki rowerowe ułatwiające dojazd do pobliskiego centrum handlowego Bonarka oraz dogodny wyjazd do ciągów komunikacyjnych. Inwestycja to nie tylko ukłon w stronę mieszkańców osiedla, ale również innych krakowian, ponieważ znacznie usprawni ruch w tej części miasta.

Woonerf

Podczas budowy poprzednich etapów wewnątrz osiedla Fredry 6 stworzono pierwszy w Krakowie woonerf –ciąg pieszo-jezdny przyjazny zarówno dla spacerujących, jak i kierowców. Dodatkowym rozwiązaniem jest tzw. ścieżka Fredry – ciąg spacerowy, przy którym znajdują się akcenty nawiązujące do epoki, w której tworzył Aleksander Fredro.

Termin zakończenia budowy to I kw. 2024 r., natomiast odbiory zaplanowano na II kwartał 2024 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia B2 Studio, a generalnym wykonawcą jest Erbud SA.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki