Obok ICE Kraków wyrośnie 9-piętrowy budynek. Wewnątrz 135 mieszkań

fot. Sento

Przy ul. Barskiej (w okolicy Centrum Kongresowego ICE Kraków), pojawiły się barierki. W tym miejscu ma powstać dziewięciokondygnacyjny budynek mieszkalny.

Według planów inwestora przy ul. Barskiej powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek mieszkalny, w którym znajdzie się 135 mieszkań od jedno do sześciopokojowych, pięć lokali usługowych i lokal gastronomiczny. Na drugim piętrze powstanie ogólnodostępny, zielony taras użytkowy przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W planie przewidziano również miejsce na dwukondygnacyjny garaż podziemny z 80 miejscami parkingowymi.

Jak wynika z planów inwestycji, budynek zaprojektowano na rzucie w kształcie zbliżonym do litery L. W bryle budynku mają zostać zastosowane regularne perforacje o różnej skali w postaci logii, przeszkleń lub perforowanych elementów elewacyjnych. W projektowanych elewacjach budynku zastosowane zostaną mozaiki w trzech rodzajach płaszczyzn elewacyjnych, różniących się wielkościami, odcieniem koloru oraz perforacją - czytamy w planie.

Termin zakończenia budowy przy ul. Barskiej jest przewidywany na połowę 2020 roku.

comments powered by Disqus