News LoveKraków.pl

Obok szkieletora przy Zakrzówku wyrośnie kolejny budynek hotelowy?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niedokończony budynek hotelu przy rondzie niedaleko Zakrzówka, będzie miał towarzystwo. Niedawno prezydent wydał zgodę na budowę obiektu hotelowego na sąsiedniej działce.

Historia obiektu przy ul. Norymberskiej sięga 2006 roku, kiedy planowano tam postawienie bloku mieszkalnego. To zamierzenie nie wypaliło, a inwestor uznał, że wybuduje hotel wraz z salą konferencyjną.

Ta została nawet opisana na stronie mojekonferencje.pl. – Sala konferencyjna w hotelu Norymberska znajdować się będzie na parterze, a jej wysokość wynosić będzie wysokość 1,5 kondygnacji. Lokalizacja i otoczenie to niewątpliwe atuty tego miejsca. Hotel ze swoim wyglądem skały doskonale wkomponuje się w otoczenie byłego wyrobiska kamieniołomu – czytamy.

Sam hotel, według tej samej strony, powinien mieć sześć kondygnacji, w tym dwie podziemne. W środku, obok pokoi, powstać miały: restauracja i tarasy widokowe. Stan realizacji iwnestycji możemy zobaczyć na zdjęciu.

Nowa inwestycja

Tymczasem w stosunku do sąsiedniej działki, toczyło się postępowanie o wydanie warunków zabudowy dla obiektu hotelowego (na razie nie wiadomo, czy ma to być klasyczny hotel, czy też z apartamentami na wynajem długoterminowy) z garażem podziemnym i potrzebną infrastrukturą, która ma przechodzić przez teren, gdzie stoi niedokończony budynek.

Prezydent wydał pozwolenie na budowę 2 października tego roku. Inwestorem jest najprawdopodobniej ta sama spółka, do której należy niedokończony budynek.

Z informacji urzędu miasta wynika, że ta decyzja jak na razie nie jest ostateczne. Dodatkowo pozostaje kwestia dokończenia budowy na działce sąsiedniej. W tej sprawie jak dotąd nic się nie zmienia.

Do sprawy wrócimy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki