Ogromna indyjska korporacja wprowadza się do Krakowa. 300 nowych etatów

fot. mat. pras.

W pobliżu ronda Matecznego ulokowane zostało centrum technologiczne globalnego giganta Larsen & Toubro Limited. Krakowski ośrodek będzie obsługiwać branże m.in. motoryzacyjną oraz zaawansowanych technologii. Docelowo w tym miejscu ma pracować 300 inżynierów.

L&T Technology Services zajęła 3. piętro biurowca Wadowicka 3B o powierzchni 1500 mkw. Otwarte biuro to centrum badawczo-rozwojowe, które ma świadczyć usługi dla kilkunastu klientów firmy z Europy oraz Północnej Ameryki. Jest pierwsza inwestycja firmy LTTS w Europie Wschodniej.

Ten nowy ośrodek badawczo-rozwojowy jest rezultatem podpisania przez LTTS wieloletniej umowy z jednym z największych amerykańskich producentów pojazdów elektrycznych – czytamy w komunikacie firmy. Prace w nim będą przebiegać zarówno w zakresie stworzenia oprogramowania, jak i sprzętu potrzebnego do rozwoju linii produktów.

W przeciągu najbliższych trzech lat w polskim centrum LTTS ma znaleźć pracę 300 inżynierów. Obecnie w krakowskim ośrodku pracuje już 40 inżynierów. W ramach inicjatywy rozwijania talentów i umiejętności w Polsce, firma poszukuje również możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Krakowską oraz brytyjskim Coventry University.

– Tworząc to ważne centrum w Polsce, chcemy wykorzystać lokalny potencjał inżynierski. Będziemy współpracować z lokalną administracją i środowiskiem akademickim w celu dalszego rozwoju ekosystemu – skomentował Abhishek Sinha, dyrektor operacyjny LTTS.

– Jestem przekonany, że LTTS wniesie swój wkład w tak ważne aspekty jak postęp technologii, badania i rozwój oraz wspieranie kształcenia przyszłych, młodych inżynierów. Lokalna społeczność odniesie wiele korzyści z tego centrum ER&D – dodał Jerzy Muzyk, wiceprezydent Krakowa.