Panattoni stawia na Kraków. Deweloper wybuduje kolejne magazyny

fot. materiały prasowe

Panattoni poinformowało o rozpoczęciu budowy kolejnego centrum logistycznego o powierzchni blisko 19 tys. mkw w pobliżu Krakowa. Nowy kompleks powstaje we wschodniej części aglomeracji krakowskiej tuż przy węźle Targowisko A4. Połowa obiektu została już wynajęta.

Pierwszym najemcą jest firma Kenig Spedition, która zajmie 9,2 tys. z 18,7 tys. mkw. dostępnej powierzchni już na przełomie lipca i sierpnia. Przedsiębiorstowo wymaga prowadzenia procesów logistycznych, jak i serwisowo-produkcyjnych dla swoich klientów – producentów palet i opakowań.

Lokalizacja nowego centrum produkcyjno-magazynowego Panattoni Park Kraków East II znajduje się 40 km od centrum miasta. – To wspaniała alternatywa dla powierzchni przemysłowej Krakowa, której podaż jest niewielka, a dodatkową barierę dla potencjalnych najemców stanowią jej stawki czynszu. Usytuowanie Panattoni Park Kraków East II w pobliżu węzła Targowisko daje możliwość obsługi nie tylko samego Krakowa wraz z należącymi do jego aglomeracji miastami, ale takich ośrodków miejskich jak Bochnia, Tarnów czy Dębice. Ponadto w sąsiedztwie węzła lokuje się wiele podmiotów o charakterze przemysłowym, dzięki czemu zwiększa on potencjał biznesowy dla najemców naszego parku – mówi Michał Samborski, szef rozwoju w Panattoni.

Jak komunikuje deweloper, wokół przeszklonych biur budynku powstaną przestrzenie zielone i strefy relaksu, infrastruktura rowerowa, a roślinność będzie dostosowana do lokalnych warunków atmosferycznych.

– Po inwestycjach pod Warszawą i we Wrocławiu, firma KENIG Spedition rozpoczęła intensywne przeszukiwanie Małopolski pod względem kolejnej dogodnej lokalizacji umożliwiającej jej rozwój biznesu w Polsce. Nowy zakład produkcyjny umożliwia szybkie prowadzenie operacji logistycznych z lokalnymi i regionalnymi klientami, a także zapewnia bardzo dobrą ekspozycję z autostrady A4. Co więcej, wschodnia część Krakowa zapewnia duży dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej – dodaje Marta Nowik z firmy doradczej AXI IMMO.

Przypomnijmy, że Panattoni już prowadzi prace nad budową centrum logistycznego w Nowej Hucie oraz Skawinie we współpracy z parneterem European Logistics Investment.