„Paryż ma więżę Eiffla, my mamy Unity Centre”

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Może już nie nazywajmy tego miejsca Szkieletorem. Ze Szkieletora zostało naprawdę niewiele, właściwie chyba tylko nazwa w pamięci mieszkańców, bo co do turystów i gości z zagranicy, to oni tej historii nie znają. Paryż ma więżę Eiffla, my mamy Unity Centre i wydaje się, że prędko to się nie zmieni – mówił rok temu Jakub Wazowicz, dyrektor marketingu GD&K Group, dla telewizji krakow.pl.

Unity Centre, czyli nowe centrum biznesowe zlokalizowane przy rondzie Mogilskim niedawno obchodziło swoje pierwsze urodziny. 30 września 2020 roku zakończyła się budowa kompleksu. Niestety od tamtej pory niewiele się zmieniło na tym terenie.

Wizualizacje vs Rzeczywistość
Wizualizacje vs Rzeczywistość

Otwarcie punktu widokowego na szczycie wieży zapowiadano już dawno. Byliśmy przekonani, że zostanie on uruchomiony w okresie letnim, aczkolwiek na oglądanie Krakowa z perspektywy najwyższego budynku w mieście przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej.

– Jeśli chodzi o Unity Eye, to umowa z najemcą zainteresowanym tą powierzchnią powinna być podpisana do końca listopada. Oznacza to, że przestrzeń będzie dostępna wiosną, gdyż po przejęciu powierzchni najemca musi wykonać prace wykończeniowe i adaptacyjne – mówi nam Magdalena Zielińska-Warszawa, członek zarządu GD&K Group.

Inwestorzy pytani przez nas w sierpniu o to, kiedy Unity Centre zacznie żyć, odpowiedzieli, że jesienią zostaną otwarte pierwsze kawiarnie na terenie kompleksu. Nie doczekaliśmy się ich aż do teraz. – Pierwsze lokale usługowe powinny być uruchomione na początku grudnia – uzupełnia teraz Magdalena Zielińska-Warszawa.

Za nami ponad rok od momentu zakończenia budowy Unity Centre, a tętniącego życiem centrum biznesowego – prezentowanego po wielokroć na wizualizacjach i w opowieściach – nie widzimy. Unity Centre to obecnie szary, betonowy i pusty plac, na którym nic się nie dzieje, a w biurowcach kompleksu pracuje zaledwie kilka firm. Potencjał jest jednak duży, nie tylko jako miejsca biznesowego, ale i towarzyskiego z kilkoma tysiącami pracowników.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki