Plany na ulicę Saską: hotel i dwa biurowce

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka powiązana z White Star Real Estate otrzymała decyzję środowiskową na realizacje garaży podziemnych, które są elementami większej inwestycji planowanej przy ul. Saskiej i Krzywdy.

Na działkach niedaleko The Park Kraków deweloper planuje budowę nowych obiektów. Wcześniej musi zburzyć dziewięć budynków: biurowych, administracyjnych i magazynowych, a także garaży i portierni. Pozwolenie na to inwestor już ma.

Nowe budynki

Z wydanej niedawno decyzji środowiskowej dla garaży podziemnych wynika, że planowana jest budowa 6-7 kondygnacyjnego hotelu o wysokości blisko 19 metrów i dwóch sześciokondygnacyjnych biurowców. W garażach znajdzie się 490 miejsc postojowych.

– Realizacja I etapu będzie obejmować budowę budynku hotelowego wraz z częścią garażu podziemnego oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Wykonanie II etapu będzie polegało na realizacji budynków biurowych B05-B06 wraz z częścią garażu podziemnego oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną – czytamy w decyzji.

Z dokumentów wynika, że inwestor zbuduje również drogi wewnętrze i dwa trakty pieszo-jezdne. Długość wewnętrznych dróg dojazdowych wyniesie około 150 metrów. Oprócz tego w budynkach znajdą się zbiorniki na paliwo oraz zbiorniki retencyjne.

Decyzja w sprawie garaży

Urzędnicy w decyzji uznali, że nie ma potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia. Garaż jednokondygnacyjny będzie realizowany w ramach inwestycji hotelowej, natomiast pod biurowcami zostaną zbudowane garaże dwukondygnacyjne. Przy budynkach znajdzie się również 14 miejsc naziemnych.

Na działkach, gdzie planowana jest realizacja, obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Płaszowska-Krzywdy”. Teren ten jest przeznaczony pod zabudowę usługową.

Przedstawiciel inwestora na początku maja stwierdził, że plany są „na tak wczesnym etapie, że na ten moment nie deklarujemy ostatecznej funkcji inwestycji, jaka powstanie”. O aktualizacji w tej sprawie będzie oficjalnie informować wraz z postępem prac i uzyskaniem odpowiednich zezwoleń.

The Park Kraków będzie docelowo liczył osiem budynków biurowych, w których dostępne będzie ok. 100 tys. mkw. powierzchni pod wynajem.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze