Podium Park B ukończony. Dwie firmy zajmą 80 proc. jego powierzchni [ZDJĘCIA]

podium park b wewnątrz fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec 2020 roku ukończono drugi budynek kompleksu biurowego Podium Park położonego nieopodal krakowskiego AWF-u – był to trzeci największy biurowiec wybudowany w minionym roku w Krakowie.

Najnowszy obiekt zlokalizowany przy al. Jana Pawła II dostarczył na rynek 18,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i 265 miejsc parkingowych. Więcej od niego w 2020 roku dostarczył tylko Unity Centre (29,6 tys. mkw.) oraz czwarty budynek kompleksu High5ive (23,5 tys. mkw.). 

Podium Park B znalazł już swoich pierwszych najemców i użytkowników, jest to firma TechnipFMC oraz Ailleron, którzy docelowo mają zająć 80 proc. powierzchni biurowca.

Pierwsze piętra nowego budynku są już zagospodarowane, co możecie ujrzeć w powyższej galerii zdjęć, natomiast pozostała część obiektu znajduje się w tzw. stanie deweloperskim i oczekuje na wykończenie przez najemców.

Podium Park B to kolejna nieruchomość w portfelu Globalworth, która wpisuje się w naszą strategię oferowania wysokiej jakości biur i budowania społeczności najemców. Wraz z oddaniem do użytkowania, nasze zasoby biurowe na krakowskim rynku urosły do blisko 150 tys. mkw. i tym samym umacniamy naszą pozycję jako największego właściciela powierzchni biurowej w Krakowie – mówi Łukasz Duczkowski z Globalworth.

Czekamy na zakończenie inwestycji

Podium Park docelowo będzie składał się z trzech biurowców, które łącznie zaoferują 55 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy budynek został oddany do użytkowania w 2018 roku, prace nad trzecim obiektem, a tym samym zwieńczeniem inwestycji trwają. Wkrótce mamy poznać termin planowanego rozpoczęcia budowy Podium Park C i jego zakończenia.

Sporą powierzchnię w Podium Park wynajmuje brytyjska firma Revolut (ponad 5,3 tys. mkw.). – Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców, co skutkuje wysokim poziomem komercjalizacji, szczególnie pośród firm z sektorów IT i fintech – komunikują przedstawiciele inwestora. Przypomnijmy, że Globalworth kupił Podium Park w grudniu 2019 roku za ok. 134 mln euro.

Inwestor dodaje, iż istotnym elementem kompleksu jest zielona przestrzeń o powierzchni 4 tys. mkw. Zadbano także o infrastrukturę rowerową dla pracowników oraz parking dla 800 pojazdów.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny