Ponad 200 mieszkań przy Lublańskiej [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Caba Development kończy budowę bloków przy ul. Lublańskiej na Prądniku Czerwonym. Osiedle składa się z trzech bloków.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w pierwszej połowie 2021 roku na działce tuż przy ul. Lublańskiej i przystanku autobusowym o tej samej nazwie. W planie było postawienie trzech budynków z 203 mieszkaniami i 113 komórkami lokatorskimi.

Warto wspomnieć, że pozwolenie na budowę zostało zaskarżone, jednak jak informuje Joanna Paździo rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego, sprawa została rozstrzygnięta pozytywnie dla inwestora w lipcu 2022 roku.

Niemal wyprzedzana

– Osiedle Ulubione zostało zaprojektowane tak, aby harmonijnie wpisać się w okoliczną zabudowę – opisuje swoją inwestycje Caba Development.

Deweloper informował, że lokale będą o wielkości od 26 do 130 metrów kwadratowych. Do wyboru były mieszkania w przedziale od jednego do sześciu pokoi. Liczba miejsc postojowych wynosi 233. Napisaliśmy „były”, ponieważ z oficjalnej informacji inwestora wynika, że 201 mieszkań zostało już sprzedanych, a dwa są zarezerwowane. Planowane ukończenie inwestycji to czwarty kwartał tego roku.

Inwestor ma na swoim koncie 12 bloków mieszkalnych wybudowanych na terenie Krakowa, w których znalazło się ponad tysiąc mieszkań.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony