PB: Primark wchodzi do Polski. Kraków potencjalnym adresem

Primark w Dreźnie fot. pixabay.com

Według Pulsu Biznesu, odzieżowy sklep Primark jest w fazie wyboru miejsca, gdzie powstanie jego pierwszy sklep w Polsce. Wśród potencjalnych adresów wymianiana jest budowana w Warszawie galeria handlowa czy teren przy jednym z marketów budowlanych w Krakowie. W grę wchodzi również Galeria Krakowska.

W tekście PB czytamy, że szefowie firmy biorą pod uwagę cztery miejsca, jednak dwa z nich są konkretne: chodzi o budowaną Galerię Młociny i wspomniane tereny przy markecie budowlanym w Krakowie. PB podaje również, że Irlandczycy zainteresowani są jednym z obiektów firmy ECE, do którego należy m.in. Galeria Krakowska.

Oficjalnie jednak żadnego potwierdzenia nie ma. Przedstawicielka firmy stwierdziła tylko, że spółka notowana na giełdzie nie może komentować spekulacji dotyczących przyszłych otwarć placówek. Dziennikarzom Pulsu Biznesu nie odpowiedziało ani Echo Investment (Galeria Młociny), ani ECE (m.in. Galeria Krakowska).

Primark do tej pory był dostępny dla Polaków, ale co najwyżej mieszkających w Wielkiej Brytanii oraz w 10 innych krajach, w tym w USA. Irlandzkie sklepy odzieżowe dostępne są również za naszą zachodnią granicą –  w Niemczech i Austrii.