Przeprowadzka do Szkieletora po wakacjach? Na razie 1000 zł na wyposażenie domowego biura

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowski zespół Allegro już w połowie sierpnia miał przenieść się do nowej siedziby w kompleksie Unity Centre przy rondzie Mogilskim. Epidemia nieco pokrzyżowała plany grupie, przez co praca zdalna się wydłuży.

– Zalecenie pracy zdalnej w Allegro pozostaje aktualne na pewno do końca sierpnia i zespół krakowski również pracuje w tym trybie. Szykujemy się na możliwy powrót do biur – wyjaśnia Agnieszka Czarnecka z Allegro.

Sytuacja w kraju wydaje się stabilizować, dlatego oddanie kompleksu Unity Centre w ręce najemców powinno się odbyć jeszcze w tym miesiącu. – Chcemy, aby najemcy zaczęli się wprowadzać zapewne pod koniec czerwca – mówiła w kwietniu dla LoveKraków.pl Magdalena Zielińska-Warszawa, członkini zarządu GD&K Group, inwestora Unity Centre.

Obecnie w szkieletorze trwają prace robotników do późnych godzin, przez co możemy zaobserwować świecącą wieżę nocą. – Na tym etapie prac nie zamierzmy wprowadzać żadnych iluminacji w obiekcie – dodaje Magdalena Zielińska-Warszawa.

40 nowych pracowników miesięcznie i 1000 złotych wyposażenia

W styczniu Allegro deklarowało, że w ciągu najbliższych trzech lat chce, aby do krakowskiej siedziby dołączyło 100 nowych pracowników.

Wszystkie rekrutacje, które były zaplanowane na ten rok, trwają nadal. – Epidemia nas nie wstrzymuje – przenieśliśmy rozmowy rekrutacyjne oraz cały onboarding do świata zdalnego. Co miesiąc dołącza do Allegro około 40 nowych pracowników, którzy w obecnej sytuacji nie muszą wychodzić z domu, aby rozpocząć u nas pracę – mówi przedstawicielka firmy.

– Każdy nowy pracownik, który dołącza do nas w obecnej sytuacji, otrzymuje od firmy 1000 zł na wyposażenie „domowego biura”. Również oddział krakowski nieustannie się rozwija i nadal prowadzimy tam rekrutację – poszukujemy doświadczonych inżynierów, specjalistów machine learning czy ekspertów ds. bezpieczeństwa – dodaje Czarnecka.

comments powered by Disqus