Rozpoczyna się budowa Angel Green przy szpitalu Narutowicza

Angel Green fot. Angel Green

Z końcem marca rozpoczęła się budowa Angel Green przy ulicy Prądnickiej w Krakowie. Inwestycja realizowana jest w oparciu o prawomocne i ostateczne pozwolenie na budowę z 2008 roku.

Jak mówi przedstawiciel inwestora, Angel Green to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce – nowoczesne budownictwo ma się łączyć w spójny sposób z bogatą roślinnością.

Rozpoczęcie robót budowlanych z wykorzystaniem sprzętu wysokościowego – to kolejny, od dawna zapowiadany etap inwestycji powstającej przy ulicy Prądnickiej.

Wszystkie prace inwestor prowadzi zgodne z ostatecznym i prawomocnym pozwoleniem na budowę, wydanym 27 lutego 2008 roku przez prezydenta Krakowa oraz pozwoleniem zamiennym z dnia 15 lipca 2019 roku.

– Kupując realizowaną inwestycję w 2018 roku firma Angel Poland Group bazowała na dostarczonych przez stronę sprzedającą dokumentach, z których jasno wynika, że budowa może być kontynuowana bez przeszkód, w oparciu o uzyskane zgody, pozwolenia i decyzje. Przy tego typu inwestycji rozpoczęcie prac z użyciem sprzętu wysokościowego jest naturalne – mówi Marcin Kaznowski, Dyrektor Techniczny Angel Poland Group.

Potrzebna przebudowa lądowiska. Powodem nowe przepisy

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku władze szpitala zwróciły uwagę, że realizowana inwestycja koliduje z korytarzem nalotu śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na lądowisko znajdujące się przy szpitalu im. Gabriela Narutowicza.

Od 10 miesięcy przedstawiciele dewelopera próbowali rozwiązać ten problem oferując swoją pomoc. Kolejne spotkania z dyrekcją szpitala, a następnie Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym i przedstawicielami miasta dawały realną szansę na szybkie i dobre dla wszystkich rozwiązanie problemu.

Jak mówi przedstawiciel inwestora, LPR – jako jedyny użytkownik lądowiska – potwierdziło, że możliwe jest wykonanie prostej korekty nalotu i zaakceptowało koncepcję dewelopera. – Ta zmiana nie wpłynęłaby w żaden sposób na funkcjonowanie szpitalnego oddziału ratunkowego ani na możliwość i częstotliwość wykonywania operacji lotniczych – mówi Marcin Kaznowski.

Firma Angel Poland Group zaproponowała, że na swój koszt wykona wartą ponad pół miliona złotych przebudowę, która dostosuje lądowisko do nowych przepisów. Dodatkowo deweloper zobowiązał się uwzględnić zmiany w zakresie nalotu. Wydawało się, że w ten sposób przełamany zostanie impas w tej sprawie.

– Pozwoliłoby to zaoszczędzić szpitalowi mnóstwo cennego czasu potrzebnego dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego, także w związku z wirusem COVID-19. W budżecie miasta z kolei zostałoby około pół miliona złotych. Przede wszystkim jednak zapewnilibyśmy dalsze niezakłócone funkcjonowanie lądowiska –zaznacza Marcin Kaznowski, Dyrektor Techniczny Angel Poland Group.

comments powered by Disqus