S7 pod oknami. Powstaje nowe osiedle [WIZUALIZACJE]

wizualizacja osiedla fot. materiał inwestora

Na terenie dawnej fabryki cegieł przy ul. Gustawa Morcinka w krakowskich Zesławicach powstaje nowe osiedle mieszkaniowe. W odległości 200 metrów od inwestycji będzie przebiegać węzeł Mistrzejowice.

W marcu deweloper ogłosił rozpoczęcie nowej inwestycji mieszkaniowej Strefa Cegielnia na Wzgórzach Krzesławickich, lecz na początku zapomniał wspomnieć o drodze, która powstanie nieopodal osiedla. Spółka odpowiedziała na nasze zapytanie i uzupełniła wizualizacje o przyszłą trasę.

W odległości ok. 1 km od pierwszego etapu inwestycji planowany jest węzeł komunikacyjny Kraków-Mistrzejowice I, połączenie północnej obwodnicy Krakowa oraz drogi ekspresowej S7 – komunikuje spółka Atal odpowiedzialna za inwestycję.

– Odcinek drogi ekspresowej S7 prowadzący z Krakowa do Widomej zaprojektowano w sąsiedztwie terenów, na których m.in. planowana jest budowa naszego osiedla. Odległość w linii prostej od pierwszego etapu inwestycji wynosi ok. 200 m. Działki położone na zachód od naszej inwestycji, będące w bezpośrednim sąsiedztwie projektowanej drogi, nie są własnością spółki Atal – wyjaśnia deweloper.

Osiedle powstanie dokładnie przy ul. Gustawa Morcinka 5A. Na początek zostanie wybudowanych 144 lokali mieszkalnych w dwóch 4-piętrowych budynkach oraz ponad 170 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 130 w garażu podziemnym). Realizacja pierwszego etapu inwestycji już trwa, a jej zakończenie zaplanowano na I kw. 2024 roku.

O tym, co słychać na budowach S7 i północnej obwodnicy, przeczytacie [TUTAJ].

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie