Selvita rozbuduje laboratorium. 1000 miejsc pracy dla naukowców

powstające obecnie laboratoria przy ul. podole - wizualizacja fot. selvita

Selvita przygotowuje się do dalszego rozwoju. W firmie trwają przetasowania w strukturze organizacyjnej i zarządzie, a także podjęto już pierwsze działania ku rozbudowie laboratorium na Ruczaju.

W poniedziałek 31 stycznia, Selvita podpisała z gigantem medialnym, firmą Ringier Axel Springer Polska, przedwstępną umowę nabycia nieruchomości przy ul. Podole o powierzchni prawie 11 tys. mkw. Chodzi o niezabudowany teren sąsiadujący z działką, na której właśnie trwa budowa kolejnego biurowo-laboratoryjnego kompleksu krakowskiej spółki. Nieruchomość zostanie nabyta za cenę 8 744 000 zł. Ostateczna umowa ma zostać zawarta nie później niż do końca marca.

– Selvita zamierza kontynuować dynamiczny rozwój organiczny. Kluczowym czynnikiem w tym zakresie będzie dostęp do dodatkowej przestrzeni badawczej. Spółka poczyniła już pierwszy krok w tym kierunku, podpisując przedwstępna umowę kupna kolejnej działki, w pobliżu terenu, na którym już powstają nowe laboratoria Selvity. Docelowo, w centrum badawczym przy ulicy Podole pracować będzie około tysiąc naukowców i specjalistów – czytamy w komunikacie spółki.

Poza rozbudową laboratorium, Selvita przeprowadza zmiany w strukturze organizacyjnej spółki. Firma włącza nowe osoby do zarządu oraz integruje działania sprzedażowe. – Ta integracja oraz ubiegłoroczne wzmocnienie zespołu sprzedażowego pomogą spółce budować silną pozycję wśród globalnych firm CRO, szczególnie na rynkach północnoamerykańskim i brytyjskim, największych w zakresie outsourcingu badań.

Przypomnijmy, że Selvita to firma biotechnologiczna, która działa w obszarze odkrywania leków i badań regulacyjnych. Spółka prowadzi też działalność badawczo-rozwojową. Główna siedziba Selvity mieści się w Krakowie, ale oddziały firma, biura i laboratoria znajdują się też w Poznaniu, Zagrzebiu, Bostonie czy Cambridge. Obecnie w Selvicie pracuje ponad 750 osób.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki