Skanska wybuduje mieszkania na wynajem. Deweloperzy węszą okazje

zdj. przykładowe fot. krzysztof kalinowski/Lovekrakow.pl

Deweloper kupił działkę pod zabudowę mieszkaniową przy ul. Przybyszewskiego o powierzchni ponad 7 tys. mkw. Sprzedającymi byli lokalni przedsiębiorcy. Skanska chce na tym terenie wybudować mieszkania na wynajem.

Jak komunikuje inwestor, potencjał inwestycyjny terenu pozwala na realizację ok. 20 000 mkw. powierzchni na wynajem – to 400 mieszkań w metrażu 50 mkw.

– Tak doskonale zlokalizowane grunty pod projekty mieszkań na wynajem, jak ten przy ulicy Przybyszewskiego, są aktualnie bardzo poszukiwane, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kurczące się banki ziemi, które zaostrzają i tak wysoką konkurencję o grunty inwestycyjne – komentuje Daniel Puchalski z agencji doradczej immo lab.

Jak tłumaczy Daniel Puchalski, sprzedaż gruntu Skansce potwierdza ogromne zainteresowanie deweloperów przede wszystkim segmentem mieszkań na wynajem (tzw. PRS). Jest to jednocześnie już trzecia tego typu transakcja, którą Immo Lab nadzorowało na krakowskim rynku. W listopadzie ubiegłego roku firma była odpowiedzialna za sprzedaż dwóch działek przy ul. Cystersów.

– Zrealizowane dotąd inwestycje na polskim rynku PRS to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Coraz wyższa inflacja, rosnące stopy procentowe i koszty życia zniechęcają Polaków do zaciągania wieloletnich zobowiązań finansowych. W tej sytuacji wielu z nas zaczyna dostrzegać zalety wynajmu mieszkań, a to naturalnie przekłada się na zainteresowanie ofertą inwestorów z sektora PRS. Bardzo duży popyt na grunty pod tego typu inwestycje obserwujemy w tym momencie nie tylko w Krakowie, ale też Trójmieście czy Wrocławiu i oczywiście w Warszawie – mówi Daniel Puchalski.

Obecnie średnie stawki za działkę pod zabudowę mieszkaniową w miastach regionalnych wynoszą od 600 do 2500 zł, choć w zależności od skali projektu i jego lokalizacji (np. niektóre dzielnice Krakowa) za metr kwadratowy PUM-u można zapłacić nawet ok. 4500 zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice