„Szkieletora” odwiedzimy nie wcześniej niż na wiosnę

unity tower fot. Julia Ślósarczyk/LoveKraków.pl

Unity Centre znajduje się w końcowej fazie budowy, ale to nie oznacza, że wszelkie prace nad inwestycją dobiegają końca.

Kolejne budynki centrum biznesowego zostają oddane do użytkowania. W zachodniej części placu centralnego obiektu zaistnieje hotel marki Radisson Red z 230 pokojami. Jego otwarcie zostało jednak przesunięte ze względu na sytuację panującą w branży turystycznej.

We wschodniej części kompleksu uruchomiono 6-kondygnacyjny biurowiec, w którym jedno piętro (ok. 2 000 mkw.) zajął Autodesk. – Odbiory i ostatnie prace potrwają jeszcze kilka tygodni – mówi nam przedstawiciel firmy. Pozostała przestrzeń ma przypaść w zagospodarowanie najemcy, który postanowił się jeszcze nie ujawniać z lokacją firmy.

Zakończenie prac nad wieżą („Szkieletorem”) jest przewidziane na przełomie września i października. Aktualnie trwa wykańczanie wnętrz, a pierwsi najemcy, których przestrzeń jest już wykończona, wprowadzają się. – Naszym celem jest zakończyć przyszły rok ze 100-procentowym obłożeniem obiektu. Zainteresowanie jest większe niż się spodziewaliśmy – mówi Jakub Wazowicz, przedstawiciel inwestora GD&K Group Unity Centre.

Odwiedziny wieży nie wcześniej niż na wiosnę

Na najwyższych piętrach wieży inwestorzy planują stworzyć przestrzeń turystyczną. – Chcemy, aby to miejsce było nie tylko dostępne dla klientów i najemców lokalu, ale również dla krakowian, młodszych i starszych osób. Jeśli jakiś koncept dojrzeje, to na pewno nie wcześniej niż na wiosnę – wyjaśnia Jakub Wazowicz. Inwestorzy biorą pod uwagę zagospodarowanie tej przestrzeni w formie kawiarni czy wystawy.

Dawne wizualizacje obiektu wskazują, że na głównym placu pojawi się zieleń i drzewa. Nie wiadomo jednak, czy do tego ostatecznie dojdzie. – Ta przestrzeń potrzebuje zieleni, ale chcemy zasięgnąć opinii specjalistów, jakie rośliny powinny tam się znaleźć, aby to miejsce było atrakcyjne. Chcemy również, aby na placu pojawiła się mała rzeźba albo inna forma sztuki przestrzennej – dodaje Wazowicz.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus