Targi Pracy AGH po raz pierwszy online

Targi Pracy AGH w 2015 roku fot. AGH

60 wystawców zaprezentuje się studentom i absolwentom podczas wiosennej wirtualnej edycji Targów Pracy AGH. Wydarzenie po raz pierwszy w wersji online odbędzie się w dniach 15-16 marca.

Organizatorzy spotkania przygotowali dla uczestników specjalną platformę za pomocą której studenci i absolwenci krakowskich uczelni będą mogli spotkać się z potencjalnymi pracodawcami. Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w wirtualnych rozmowach, czatach, webinariach, prezentacjach i konkursach on-line. Wystarczy zarejestrować się na stronie ww.targi.agh.edu.pl. Pod tym adresem znajduje się także szczegółowy harmonogram oraz informacje o wystawcach.

Wśród 60 tegorocznych wystawców pojawią się między innymi takie firmy z przemysłu jak: ABB, Budimex, Cersanit, Comarch, Ericsson, Grupa Wienerberger, Nokia, Motorola Solutions, VW Poznań. Przedstawiciele firm będą dostępni na wirtualnych stoiskach, gdzie będą rozmawiali z uczestnikami bezpośrednio. Wydarzenie zarówno w poniedziałek, jak i wtorek odbywa się w godz. 10-16.

Fakty i mity o 5G

W programie tegorocznych Targów znajdziemy kilkadziesiąt prezentacji i warsztatów tematycznych prowadzonych przez przedstawicieli zaproszonych firm. Wśród najciekawszych tematów znalazły się m.in. planowanie pracy w świecie IT, zagrożenia w cyberprzestrzeni, fakty i mity o 5G, personal branding w sieci, tworzenie aplikacji webowych, a także kwestia udziału kobiet 
w tworzeniu nowych technologii. Pracodawcy reprezentujący czołowe branże sektora przemysłowo-gospodarczego przedstawią także swoje oferty pracy, staży i praktyk dla studentów.

– To wyjątkowa edycja Targów Pracy AGH dostosowana do szczególnej sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Bardzo cieszymy się, że udało się przenieść wydarzenie do przestrzeni wirtualnej. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie to dla naszych studentów i absolwentów droga do znalezienia wymarzonej pracy czy stażu. Spotkanie z przyszłym pracodawcą jest niezwykle ważne, dlatego niezależnie od obecnych ograniczeń pragniemy taki kontakt umożliwić – mówi Prorektor ds. Studenckich AGH, prof. Rafał Dańko.