Targi pracy AGH wracają po 2 latach przerwy. Rekrutować będzie ABW, ABB czy Ericsson

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Targi Pracy AGH wracają do formuły stacjonarnej. Dwudniowe wydarzenie, zaplanowane na 5 i 6 kwietnia, odbędzie się w nowej lokalizacji – w Klubie Studio. Na targach zaprezentuje się łącznie ponad 100 firm z kilkunastu różnych sektorów – energetyki, przetwarzania danych, informatyki, wydobycia kruszyw czy technologii cyfrowych.

– Mamy nadzieję, że powrót do stacjonarnej formuły Targów i możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu da szansę rozwoju zawodowego studentom i absolwentom AGH oraz innym osobom poszukującym pracy oraz spełni oczekiwania pracodawców czekających na dobrze wykształconych młodych pracowników – mówi prorektor ds. studenckich AGH prof. Rafał Dańko.

Podobnie jak w poprzednich edycjach na uczestników czekają także dodatkowe wydarzenia. Eksperci z Centrum Karier AGH będą udzielać przydatnych wskazówek dotyczących poprawności CV i profilów na LinkedInie, które aktualnie  pełnią niezwykle istotną role w procesach rekrutacyjnych i poszukiwaniu pracy.

Istotnym elementem wydarzenia będzie także możliwość konsultacji z Grodzkim Urzędem Pracy. GUP podczas targów będzie miał swoje stanowisko z ofertami pracy dla osób z Ukrainy, które szukają schronienia w Polsce.

Ponadto wszystkie osoby odwiedzające Targi Pracy będą mogły uczestniczyć  w prezentacjach firm i tym samym jeszcze lepiej poznać ofertę i profil danego pracodawcy. W Klubie Studio zaprezentują się m.in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ABB, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, Ericsson czy Novomatic.