Targi Pracy w Krakowie. Prezydent zapowiada wsparcie dla rzemieślników i przedsiębiorców

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– W połowie czerwca będą chciał zaprezentować rozwiązania, które mają pomóc lokalnym przedsiębiorcom i rzemieślnikom – mówił podczas Targów Pracy w Krakowie wiceprezydent Stanisław Mazur.

– W interesie mieszkańców Krakowa oraz władz miasta jest to, aby Kraków miał silną i prężną gospodarkę, która oferuje dobrze płatne miejsca pracy. Żeby tak się stało, potrzebujemy w różny sposób wspierać tę krakowską przedsiębiorczość i tych szukających pracy. Z jednej strony to inicjatywy jak targi, a z drugiej – szereg aktywności, które realizuje wydział przedsiębiorczości i innowacji: punkty informacyjne, punkty wsparcia dla inwestorów – mówił w środę podczas Targów Pracy zastępca prezydenta Krakowa prof. Stanisław Mazur.

Największe bezpłatne targi

Tego dnia, o godzinie 9 rozpoczęły się jedne z największych bezpłatnych Targów Pracy w Krakowie, których organizatorami byli Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oraz magistracki wydział przedsiębiorczości. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Tauron Arenie Kraków.

– To niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu zebrać dziesiątki pracodawców, specjalistów z wielu instytucji oraz mentorów, którzy dzielą się swoją wiedzą podczas zorganizowanych tematycznych wykładów związanych z rynkiem pracy – mówił Marek Cebulak, dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Dodawał, że „nasze targi na trwałe zaznaczyły się na krakowskiej mapie zatrudnienia i ich poziom sukcesywnie rośnie”. – Dowodem tego, niech będzie fakt, że otrzymujemy sporo pozytywnych informacji zwrotnych od pracodawców, którzy się u nas wystawiają. Niektóre firmy, to już „stali bywalcy” naszych targów – podkreślał.

Wsparcie dla rzemieślników i małych firm

Wiceprezydent Krakowa w trakcie targów zapowiedział, że wkrótce władze miasta zwrócą większą uwagę na problem lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników. W ocenie Stanisława Mazura, poprzednia prezydencka administracja często zapominała o tych ludziach.

Chcemy uruchomić szereg bardzo konkretnych działań. Myślę, że w połowie czerwca będę chciał je przedstawić. Zaprezentujemy rozwiązania, które mają pomóc rzemieślnikom czy przedsiębiorcom, których teraz niestety likwidują swoje miejsca pracy. Z mapy Krakowa znika wiele ważnych miejsc, bo ci ludzie nie są w stanie konkurować na rynku globalnych firm – zaznaczył Stanisław Mazur. 

LoveKraków.pl było patronem medialnym wydarzenia.