Tauron i AGH organizują studenckie praktyki zawodowe

W spółce Tauron Wydobycie ruszają praktyki studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Tylko w tym roku ponad 300 uczniów ukończyło kształcenie w zawodowych klasach patronackich.


– Wspieramy rozwój szkolnictwa zawodowego, umożliwiając studentom kierunków technicznych nabywanie praktycznych umiejętności w rzeczywistym środowisku pracy, przy wykorzystaniu infrastruktury naszych zakładów górniczych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach – mówi Jacek Pytel, prezes Tauron Wydobycie.

Ekologiczne aspekty procesu produkcji, logistyka, transport i spedycja, a także metody i systemy eksploatacji oraz elementy cyklu technologicznego – to niektóre przewodnie obszary tematyczne tegorocznych wakacyjnych praktyk studenckich.

– AGH kładzie silny nacisk na współpracę z przemysłem. Skutkuje to niezwykle przydatnymi praktykami zawodowymi. Nasi studenci mogą dzięki temu uczyć się od ekspertów, którzy na co dzień zajmują się eksploatacją surowców. Dzięki tego typu praktykom nasi absolwenci z kolei wchodzą na rynek pracy bogatsi o bardzo cenne doświadczenie i znajomość procesów w największych firmach z obszaru energetyki czy wydobycia złóż – dodaje prof. Rafał Dańko, prorektor ds. studenckich AGH.