Teva mówi o rozwoju. Na początek fotowoltaika

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka Teva Operations Poland złożyła wniosek o pozwolenie na budowę instalacji fotowoltaicznej, która w założeniach może składać się z 5 tysięcy paneli.

Postępowanie w tej sprawie trwa od 2022 roku. Producent leków najpierw musiał otrzymać decyzję środowiskową, aby móc złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Mimo otrzymania pierwszego dokumentu przez pewien czas inwestycja nie była dalej procedowana. 7 grudnia 2023 spółka złożyła wniosek, które jest jednym z ostatnich kroków na drodze do budowy instalacji.

– Możemy potwierdzić, że Teva złożyła wniosek o pozwolenie na budowę instalacji fotowoltaicznej w Krakowie. Rozważamy różne scenariusze dotyczące rozwoju naszego zakładu produkcyjnego, biorąc pod uwagę nie tylko względy biznesowe, ale także odpowiadając na potrzeby lokalne i środowiskowe – mówi Agata Staniszewska, dyrektor komunikacji w Tevie.

Staniszewska przypomina, że firma prowadzi działalność na całym świecie i koncentruje się na długoterminowych zobowiązaniach w zakresie zrównoważonego rozwój środowiska.

– Projekty związane z korzystaniem z energii słonecznej są wdrażane przez zespoły Tevy w innych krajach, np. w Chorwacji. Sprawdzamy możliwości realizacji podobnych rozwiązań także na polskim rynku – dodaje przedstawicielka spółki.

Instalacja znajdzie się na działakch należących do firmy przy ul. Mogilskiej. Składać się będzie z ok. 5 tysięcy paneli. Rocznie instalacja miałaby wytwarzać 2,7 mln kWh i nadwyżka mogłaby być sprzedawana.

Jeśli chodzi o rozwój zakładu, na razie przedsiębiorstwo nie zdradza żadnych informacji z tym związanych. Wiadomo jedynie tyle, że w sierpniu Teva otrzymała pozwolenie na nadbudowę budynku produkcyjno-magazynowego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki