To najlepsza inwestycja roku

fot. Materiały prasowe

II etap kompleksu biurowego High5ive przy ul. Pawiej zdobył główną nagrodę konkursu Prime Property Prize 2020 w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej.

Konkurs Prime Property Prize odbył się już po raz dziewiąty. Ideą tej inicjatywy jest wyłonienie firm oraz projektów, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także ludzi, których działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży.

Decyzją głosujących, budynki 4 i 5, czyli II etap kompleksu biurowego High5ive, realizowanego przez Skanska, zwyciężyły w kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej. To nagroda przyznawana nowym lub rozbudowanym biurowcom i kompleksom biurowym, których proces inwestycyjny zakończył się pomiędzy wrześniem 2019 roku i wrześniem 2020 roku. Ocenie podlega jakość i innowacyjność projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

– Często powtarzamy, że biurowce realizowane przez Skanska są synonimem najwyższej jakości. Nagroda Prime Property Prize 2020 dla High5ive jest tego najlepszym potwierdzeniem – mówi Monika Tkacz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.

– Jest nam bardzo miło, że High5ive znalazł uznanie nie tylko w oczach naszych klientów i partnerów biznesowych, ale również ekspertów i ludzi żywo zainteresowanych rynkiem nieruchomości biurowych w Polsce. To dla nas wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie do dalszej pracy i wyznaczania najlepszych standardów w dziedzinie powierzchni biurowych – dodaje Monika Tkacz.

Przy drugim etapie inwestycji użyto 1900 mkw. antysmogowego chodnika z zielonego betonu. Redukuje on szkodliwe dla ludzi związki pochodzące ze spalin samochodowych. Budynki ubiegają się o certyfikat LEED Platinum oraz certyfikat dostępności Obiekt bez Barier.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto