Trwa rozbiórka. Będzie nowy apartamentowiec [ZDJĘCIA]

fot. ŁJ

Wschodnia część Starego Podgórza zaczyna się coraz bardziej komercjalizować. Inwestorzy przejmują stare kamienice i przebudowują je na nowoczesne apartamentowce.

Właśnie trwa rozbiórka charakterystycznego czerwonego budynku przy ul. Lwowskiej 19, w którym niegdyś funkcjonowała restauracja Stara Chata.

Inwestorem i głównym wykonawcą jest Impuls Contractor, który w tym miejscu zamierza uruchomić 14 apartamentów i dwa lokale usługowe o łącznej powierzchni ponad 560 mkw. Przedmiotem inwestycji jest również kamienica przy ul. Józefińskiej 45, która jest częścią tej samej działki.

− Lwowska 19 to kompleks mieszkalno-usługowy składający się z dwóch kamienic połączonych przeszkloną klatką schodową − przejściem z atrialnym ogrodem pomiędzy budynkami, który będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców – czytamy na stronie dewelopera.

Nowi nabywcy będą mieli do wybory dziewięć mieszkań w kamienicy przy ul. Lwowskiej oraz pięć apartamentów na poddaszu kamienicy przy ul. Józefińskiej. Wysokość zabudowy ma liczyć cztery kondygnacje naziemne, a zatem poza przebudową istniejącego budynku przy ul. Józefińskiej, jedno piętro zostanie nadbudowane.

Lwowska 19 to kolejna z inwestycji apartamentowych w tym rejonie Starego Podgórza, to znaczy w kierunku wschodnim od placu Bohaterów Getta, skąd w krótkim czasie możemy się dostać na Zabłocie, czy choćby Kazimierz pokonując most Powstańców Śląskich. W pobliżu trwają również prace nad przystankiem kolejowym Kraków Zabłocie, który stanie się istotnym komunikacyjnym atutem mieszkania w tej lokalizacji.

Ulica Lwowska cieszy się szczególnym uznaniem. Poza niniejszą inwestycją, kilka lat temu zakończono inwestycję w aparthotel Lwowska 1 oraz nieustannie postępują prace budowlane nad budynkiem mieszkalno-usługowym przy skrzyżowaniu ulic Dąbrówki i Lwowskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus