Tu stał Elbud. Następca ma się wyróżniać „elegancką architekturą”

Wizualizacja fot. Materiały prasowe

Kilka dni temu ruszyły prace nad budową nowego biurowca. W miejsce zburzonego „Elbudu” powstanie „Kreo”. Planowane zakończenie inwestycji to 2023 rok.

– KREO to połączenie dwóch słów: Kraków i kreatywność. Nazwa doskonałe oddaje potencjał Krakowa i jego mieszkańców. Budynek powstaje w zmieniającej się części miasta, świetnie skomunikowanej z centrum. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaproponować najemcom nowoczesny projekt – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

– KREO to inwestycja zaprojektowana przez krakowską pracownię architektoniczną Q-arch. Biurowiec będzie się wyróżniać elegancką architekturą i nietypowymi rozwiązaniami. Najemcom zaoferuje łatwe w aranżacji biura (o powierzchni piętra ponad 2,7 tys. mkw.). Do dyspozycji wszystkich użytkowników biurowca zostanie oddany taras na dachu, z którego rozciągać się będzie dokonały widok na panoramę Krakowa – dodaje Radosław Górecki z Ghelamco Poland.

W samym budynku znajdzie się parking dla rowerzystów z prysznicami i szafkami. Użytkownikom samochodów budynek zaoferuje 301 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i 24 miejsca przed biurowcem. W budynku przewidziano też pięć stacji do ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze