Tytoniowy gigant w V.Offices

fot. materiały prasowe

Do biurowca V.Offices wprowadziła się firma Imperial Brands Services. Spółka podpisała umowę najmu blisko 1. 6 tys. mkw. powierzchni biurowej. W nowej lokalizacji będzie rozwijać globalne centrum usług, które odpowiada za działania finansowe koncernu.

Imperial Brands to jeden z największych producentów wyrobów tytoniowych na świecie. Krakowskie globalne centrum usług to czwarta inwestycja koncernu w Polsce, po dwóch fabrykach niedaleko Poznania i Radomia oraz centrum łańcucha dostaw w Warszawie.

Powstanie centrum usług w Krakowie ma być jednym z elementów globalnej strategii spółki i jej transformacji. Nowe GBS integruje zadania z czterech obszarów: finansów, zakupów, IT i analizy danych.

– W krakowskim centrum zatrudniamy już ponad 100 utalentowanych ekspertów i stale intensywnie się rozwijamy. Docelowo planujemy kilkukrotnie zwiększyć zatrudnienie. Nowe biuro w V.Offices spełnia nasze wysokie wymagania, zapewniając doskonałe warunki oraz inspirujące środowisko pracy – mówi Edwin Bennaars, dyrektor ds. globalnych usług biznesowych w Imperial Brands Services Polska.

Zielony biurowiec

– Jesteśmy już na finiszu komercjalizacji budynku i nowa umowa dowodzi, że obrana przez nas strategia rozwoju była i jest właściwa. V.Offices uznawany jest za najbardziej zielony biurowiec w Polsce. Nasz obiekt oferuje szereg udogodnień oszczędzających energię i wodę, stawiając na odnawialne źródła energii i systemy odzysku ciepła, mocy oraz wilgoci z wentylacji i klimatyzacji. Jestem pewny, że nowi użytkownicy docenią również udogodnienia budynkowe dla rowerzystów, jak również chętnie korzystać będą z zielonego patio – komentuje Sebastian Kieć, CEO w AFI Europe Poland.

Biurowiec V.Offices mieści się przy al. 29 Listopada i oferuje 21,4 tys. mkw. powierzchni biurowej. Budynek zorientowany jest na ekologię, oferując możliwość ładowania samochodów elektrycznych oraz stacje rowerowe i prysznice dla rowerzystów, będące odpowiedzią na potrzeby pracowników wybierających transport nieszkodliwy dla środowiska. V.Offices na etapie projektowania uzyskał certyfikat BREEAM „International New Construction” na poziomie Outstanding.