W Krakowie otwarto największy kompleks Toyoty i Lexusa w Europie [ZDJĘCIA]

fot. materiały prasowe

Rodzina Romanowskich już od 27 lat rozwija swój biznes motoryzacyjny. Zamknęli salon przy alei Bora-Komorowskiego, aby przy Zakopiance uruchomić największy kompleks Toyoty i Lexusa w Europie.

Nowy obiekt przy ulicy Zakopiańskiej jest czwartym salonem dilera i liczy sobie 13,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej, cztery kondygnacje naziemne i dwie podziemne. Na dachu zainstalowano zielony dach o powierzchni 1 650 mkw. Budynek jest w stanie pomieścić nawet 500 samochodów, nad którymi opiekę sprawuje 120 pracowników.

Salon samochodowy zagospodarowano w sposób, który umożliwia przeprowadzanie serwisu mechanicznego – zainstalowano 18 podnośników połączonych ze stacją kontroli pojazdów. W podziemiach obiektu znajduje się również parking dla klientów, serwis oponiarski i magazyn ogumienia.

– Otrzymaliśmy potwierdzenie od Lexus Europe, że jest to największy kompleks Toyoty i Lexusa w Europie – powiedziała Klaudia Romanowska na dzisiejszej konferencji prasowej.

Z dedykacją dla mieszkańców

– Nowo powstały salon stwarza ogromny potencjał biznesowy dla miasta. Kraków powinien mieć obiekt, który zapiera dech w piersiach. Z dedykacją dla mieszkańców – mówiła Elżbieta Romanowska na spotkaniu.

Budynek, nad którym budowa trwała ponad dwa lata, jest 13 obiektem Lexusa w Polsce. – Od 12 lat zajmujemy pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby sprzedanych aut Lexus. W 2019 roku byliśmy na pierwszym miejscu w Europie, sprzedaliśmy wówczas ponad 700 samochodów – przedstawiała Klaudia Romanowska.

Właścicielka salonu zaznaczyła, że nawet w tym trudnym okresie gospodarczym, z jakim zmagał się świat w ostatnich miesiącach, w samym sierpniu firma sprzedała 280 samochodów. Tym samym ustanawiając rekord sprzedażowy w kraju.

Celem Romanowskich na ten miesiąc jest sprzedaż 400 sztuk samochodów w nowo otwartym kompleksie. Plan zakłada sprzedaż około 20 samochodów dziennie (jedno auto na 30 minut). – Odrobiliśmy tegoroczne straty i aktualnie pracujemy nad dochodem, który chcemy nieco powiększyć w stosunku do 2019 roku – dodał Konrad Romanowski.Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki