W Krakowie powstaje nowe osiedle

W listopadzie ruszyły prace ziemne na budowie osiedla Safrano – najnowszego projektu Cordii w Krakowie, który deweloper stawia przy ul. Krokusowej na terenie dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki.

Na osiedle Safrano składają się dwa, sześciopiętrowe budynki. Znajdzie się w nich 99 mieszkań. Najmniejsze dostępne lokale mają 29 mkw., największe 95 mkw. Wszystkie są wyposażone w balkony lub ogródki.

– Coraz więcej osób szukających mieszkania zwraca uwagę na bliskość terenów zielonych i zagospodarowanie przestrzeni na osiedlu. To nie tylko efekt pandemii – to globalny trend, którego rozwój obserwujemy już od jakiegoś czasu. Świadomość ekologiczna i zdrowotna Polaków rośnie, a wraz z nią popyt na takie rozwiązania jak łąki kwietne, zielone dachy, naturalne ogrodzenia, ogrody deszczowe i inne zielone elementy architektury. W Cordii staramy się odpowiadać na tę wspólną potrzebę konsumentów i planety. Safrano jest tego niezbitym przykładem – mówi Michał Melaniuk, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska.

Przedstawiciele dewelopera dodają, że oświetlenie na osiedlu będzie reagowało na ruch i ilość światła, oszczędzając energię, a na podziemnym parkingu przewidziano miejsca postojowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

Generalnym wykonawcą Safrano jest firma Grimbud, a za projekt odpowiada krakowska pracownia 3D Architekci. Inwestycja ma być ukończona w 2023 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki