W kwietniu ruszy budowa ogromnego kompleksu handlowego przy Nowohuckiej

NA ZDJĘCIU: UL. NOWOHUCKA. NA OBSZARZE PO LEWEJ STRONIE JEZDNI POWSTANIE kompleks fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W sąsiedztwie hali Expo Kraków powstanie zapowiadane od lat centrum wyprzedażowe Designer Outlet Kraków oraz dwa parki handlowe. Za kilka miesięcy ruszy budowa kompleksu.

W kwietniu rozpoczniemy budowę kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej w Krakowie. Na 15-hektarowym terenie wybudujemy dwa parki handlowe Atut o łącznej powierzchni 23 tys. mkw. powierzchni najmu, a także centrum Designer Outlet Kraków o powierzchni ponad 20 tys. mkw., w którym znajdzie się 120 sklepów – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

Budowa tego ogromnego kompleksu handlowego miała rozpocząć się już wiosną 2020 roku. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała jednak plany inwestorom, wobec czego realizację przesunięto w czasie. W kwietniu 2021 roku ruszy budowa, kiedy zaś zrobimy pierwsze zakupy? Pierwotny plan zakładał otwarcie kompleksu na początku 2022 roku, potem termin przesunięto na jesień. Obecnie inwestorzy nie podają daty zakończenia inwestycji.

W przyszłym centrum wyprzedażowym przy ul. Nowohuckiej będzie działać 120 sklepów oferujących markową odzież z poprzednich sezonów przecenioną o nawet 30-70 proc. Poza tym w obiekcie ma działać sześć kawiarni i restauracji. W ramach inwestycji powstanie 2000 miejsc parkingowych zarówno podziemnych, jak i naziemnych. Dojazd do centrum będzie możliwy od ulicy Nowohuckiej oraz od strony hali Expo Kraków (ul. Galicyjska).

Wizualizacja kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej
Wizualizacja kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej

Więcej centrów handlowych od KG Group w obrębie Krakowa

W grudniu informowaliśmy o zbliżającej się ku końcowi budowie parku handlowego Atut Bielany przy ul. Księcia Józefa na Zwierzyńcu. Krzysztof Gaczorek potwierdza wraz z nowym rokiem, że w lutym czeka nas otwarcie nowego centrum. Równolegle toczymy prace nad kilkunastoma projektami w całej Polsce, które znajdują się na różnym etapie rozwoju. W grudniu zakończyliśmy rozbudowę centrum Atut w Pruszkowie, a już w lutym czekają nas kolejne dwa otwarcia – najpierw drugiego etapu centrum Atut w Bełchatowie, a następnie Atutu Bielany w Krakowie.

Centrum handlowe na Zwierzyńcu będzie czwartym tego typu obiektem (Atut) w portfolio inwestora w stolicy Małopolski. –  Będzie to pierwsze centrum handlowe w tej części Krakowa, więc nie mamy wątpliwości, że będzie cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem – dodał Krzysztof Gaczorek.

KG Group poza budową wyżej wymienionych centrów przygotowuje się do rozbudowy obiektu handlowego na Ruczaju, otwartego na początku 2019 roku. Druga część inwestycji zakłada budowę budynku o powierzchni ponad 25 tys. mkw. powierzchni najmu, w którym znajdzie się m.in. sklep Leroy Merlin, market spożywczy, popularne dyskonty, gastronomia czy siłownia.

Nieustannie jest także rozwijany projekt parku handlowego w Wieliczce. – Na powierzchni 18 tys. mkw. znajdzie się ponad 30 lokali, a proces komercjalizacji już w tej chwili jest na bardzo satysfakcjonującym poziomie – dodał Krzysztof Gaczorek.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec Dębniki Czyżyny
News will be here