Wiedeński start-up wchodzi do Krakowa. Utworzy 300 miejsc pracy

założyciele firmy bitpanda fot. materiały prasowe

Kryptowalutowa platforma handlowa Bitpanda planuje zainwestować 10 mln euro, aby stworzyć w Krakowie centrum technologiczne. Firma zamierza przyciągnąć najlepszych deweloperów z regionu i zatrudnić nawet 300 osób.

Bitpanda to spółka fintechowa pochodząca z Wiednia. Jej główny produkt to platforma inwestycyjna i giełda, która pozwala handlować kryptowalutami z ponad milionem użytkowników serwisu.

Firma zamierza zainwestować przynajmniej 10 mln euro w „światowej klasy Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie”. Ośrodek ma zatrudniać 300 osób, co podwoi wielkość wiedeńskiego zespołu, który liczy obecnie 280 pełnoetatowych pracowników.

– Zlokalizowanie pierwszego centrum technologii w Krakowie, mieście światowej klasy deweloperów, z jego żywą sceną technologiczną, położonym tak blisko Wiednia, było dla nas jasnym wyborem. Liczymy, że nasz nowy ośrodek pomoże nam przyciągnąć utalentowanych pracowników, którzy razem z Bitpandą będą tworzyć innowacje na najwyższym, światowym poziomie – mówi Eric Demuth, prezes firmy.

– Jestem przekonany, że będziemy w stanie przyciągnąć najbardziej wykwalifikowanych specjalistów z całego regionu, w tym deweloperów backend, inżynierów zajmujących się m.in. uczeniem maszynowym, QA, właścicieli produktów czy scrum masterów – dodaje Christian Trummer, dyrektor technologiczny Bitpandy.

Inwestycja w krakowski oddział firmy ma przyczynić się do dalszej ekspansji spółki na rynku europejskim. Bitpanda może pozwolić sobie na takie inwestycje dzięki pozyskaniu 52 mln dolarów we wrześniu od zagranicznych inwestorów venture capital.

comments powered by Disqus