WizzAir poleci z Krakowa

fot. mat.prasowe

Krakowski port lotniczy stanie się bazą dla biało-różowych samolotów WizzAir’a, jednego z trzech największych tanich przewoźników w Polsce. Na pasażerów czeka 12 połączeń ze stolicy Małopolski, w tym dziesięć nowości.

Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katania, Larnaka, Charków, Oslo, Kutaisi – do tych miast polecimy z krakowskiego lotniska z WizzAir. Ceny biletów zaczynają się od 39 zł.

Nadszedł czas na Kraków

Choć tegoroczny bilans krakowskiego lotniska jest imponujący – w listopadzie z usług lotniska skorzystał 6-milionowy pasażer – to dotychczas samoloty WizzAir omijały Balice szerokim łukiem. A to dlatego, że przewoźnik miał silną reprezentację w porcie w Katowicach-Pyrzowicach.

– Jesteśmy zdania, że rynek krakowski i katowicki się wzajemnie uzupełniają. Uważamy, że nastąpiło tak duże zróżnicowanie pomiędzy tymi dwiema lokalizacjami, że one pozostaną jako dwa aktywne ośrodki – mówił podczas konferencji prasowej wiceprezes WizzAir Stephen Jones. – Uważam, że rozwój rynku będzie na tyle dynamiczny, że będziemy w stanie utrzymać dwie bazy.

Negocjacje

– To były wieloaspektowe negocjacje. Zarówno dla strony krakowskiej, jak i przewoźnika – podkreślał Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. – Dziś otwieramy nowy rozdział w historii krakowskiego lotniska. Myślę, że współpraca z przewoźnikiem i biurami podróży powiększy kolejny segment pasażerów z niego korzystających.

Na początek…

Kraków Airport będzie bazą dla dwóch samolotów Airbus A321. Pierwszy dotrze do Balic w maju, zaś drugi we wrześniu 2019 roku.

– Flota, jaką dysponujemy należy do najmłodszych w Europie. Modele samolotów AirBus A321 mają nie tylko najniższe obecnie zużycie paliwa - co skutkuje niższymi cenami dla pasażerów, ale też niższy stopień emisji gazów cieplarnianych – powiedział Stephen Jones.

Obecnie WizzAir lata na ponad 600 trasach do ponad 130 lotnisk na świecie. W tym roku przewiózł ponad 34 mln pasażerów. W Europie Środkowej to największy tani przewoźnik lotniczy.

Nowe miejsca pracy

Krakowski port będzie 26. bazą w Europie i najnowocześniejszą w Polsce. Ta warta 240 mln. dolarów inwestycja zakłada stworzenie nowych miejsc pracy.

– Będziemy szukać 80 pracowników, aby obstawić załogę dwóch pierwszych samolotów. Będziemy oferować 56 pilotów i 24 osoby personelu pokładowego – poinformował Jones.

comments powered by Disqus