Yggdrasil Polska ogłasza turniej dla programistów JavaScript

fot. materiały organizatora

27. kwietnia o 18:00 w Browarze Lubicz rozpocznie się turniej dla programistów JavaScript – Yggdrasil Coding Challenge. Udział w konkursie jest darmowy, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Na zwycięzcę czeka nagroda - konsola PlayStation 4 oraz okulary VR. Patronem medialnym wydarzenia jest LoveKraków.pl

Turniej zamiast hackathonu

Yggdrasil Coding Challenge to seria konkursów dla programistów, których celem jest wyłonienie najlepszego zawodnika w danej dziedzinie. W pierwszej edycji wezmą udział programiści JavaScript. Turniej, organizowany przez krakowski oddział Yggdrasil, zrywa ze znaną formułą hackathonu, a w zamian proponuje system pucharowy złożony z kilku etapów rywalizacji. Uczestnicy konkursu poznają temat zadań tuż przed rozpoczęciem kolejnych rund kodowania. - O sukcesie podczas Yggdrasil Coding Challenge decyduje to, jak poradzisz sobie z presją czasu i umiejętnościami zawodnika, z którym konkurujesz  – wyjaśnia Krzysztof Opałka, Chief Product Officer.

A jest o co walczyć! Stawką w grze jest konsola PlayStation 4 oraz okulary VR. Spotkanie rozpocznie prezentacja na temat animacji 3D.

Kto może wziąć udział?

Wydarzenie jest otwarte zarówno dla tych, którzy chcą wziąć udział w konkursie jak i zainteresowanych samą prezentacją. Wszyscy, którzy chcą dołączyć do spotkania, powinni potwierdzić swoją obecność dołączając do wydarzenia na Facebooku.  Uczestnicy konkursu dodatkowo muszą dokonać rejestracji na meetup.com. W obu przypadkach liczba miejsc jest ograniczona, więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Mapa wydarzeń IT w Krakowie

Krakowscy programiści co miesiąc mogą wybierać spośród ok. 30 warsztatów i barcampów z zakresu różnych technologii. Jak organizatorzy Yggdrasil Coding Challenge zamierzają się przebić? – O dłuższego czasu obserwujemy wydarzenia, jakie pojawiają się na mapie Krakowa dla branży IT. Brakuje małych, specjalistycznych spotkań dotyczących np. konkretnego języka programowania, nastawionych na wymianę wiedzy czy też konkursową rywalizację. Organizując Coding Challenge, zamierzamy połączyć te dwa aspekty i wypełnić lukę w kalendarzu krakowskich spotkań – wyjaśnia Krzysztof Opałka.

O Organizatorze

Yggdrasil Polska specjalizuje się w tworzeniu gier dla kasyn online. Swoje biura ma już na Malcie, w Sztokholmie i na Gibraltarze. W Krakowie rozwija się centrum technologiczne firmy, którym obecnie pracuje 80 osób.

https://www.facebook.com/events/304567163295498/