Z Krakowa do Paryża. Inauguracja połączenia w Kraków Airport

fot. mat.prasowe Kraków Airport

25 października w Kraków Airport odbyła się inauguracja połączenia linii lotniczej Transavia France z Paryża-Orly do Krakowa.

Do stolicy Francji w sezonie zimowym będzie można latać 2 razy w tygodniu (w czwartki i  niedzielę).

– To długo oczekiwana  przez pasażerów trasa, dzięki której wylatując z Krakowa w 2 godziny i 15 minut znajdziemy się blisko centrum Paryża. Port lotniczy Orly to także doskonała baza przesiadkowa dla podróżujących do Afryki, na Bliski Wschód i Karaiby - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W poniedziałek odbyła się uroczysta inauguracja tego połączenia. Samolot Transavii France, który przyleciał  z lotniska Orly w Paryżu tradycyjnie powitany został na płycie krakowskiego lotniska salutem wodnym, a załoga otrzymała okazjonalny tort.

Przewoźnik Transavia wraca do Krakowa po 11 latach.

- Cieszymy się, że możemy dziś otworzyć tę nową trasę, która pozwoli naszym polskim klientom odkryć Paryż, lub odkryć go na nowo. To połączenie odzwierciedla dążenia naszej firmy do oferowania pasażerom większej liczby miast, które mogą odwiedzić na krótki wypoczynek.  Mamy spore oczekiwania co do nowej trasy, dlatego przedłużymy oferowanie tego połączenia do lata przyszłego roku – mówił Nicolas Hénin, dyrektor handlowy Transavia France.