Za słowami idą czyny. Pierwsze kroki w stronę miliardowej inwestycji

fot. materiały prasowe

Philip Morris nie poprzestaje na zapowiedziach i już rozpoczął proces administracyjny związany z zapowiadaną inwestycją w krakowskiej fabryce.

Wiosną koncern tytoniowy ogłosił, że rezygnuje z produkcji papierosów i przestawia się na bezdymne produkty nikotynowe.

We wrześniu Michał Mierzejewski, prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej zapowiedział, że w Krakowie produkowane będą wkłady tytoniowe nowej generacji. – Szacujemy, że ta inwestycja na ponad miliard złotych pozwoli stworzyć wiele nowych, wysoce wyspecjalizowanych miejsc pracy – poinformował we wrześniu.

Sprawy administracyjny

19 września pojawił się komunikat dotyczący rozpoczęcia postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przebudowy i rozbudowy budynków produkcyjno-magazynowych na terenie zakładu przy al. Jana Pawła II.

– Potwierdzamy, że postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej jest związanie z najnowszą inwestycją Philip Morris w Polsce, na terenie krakowskiej fabryki, która już dziś należy do jednych z największych fabryk PMI na całym świecie – poinformowało nas we wtorek biuro prasowe spółki.

Przedstawiciele koncernu podkreślili również, że będzie to kolejna inwestycja firmy w naszym kraju. – Polska od zawsze odgrywała strategiczną rolę w rozwoju firmy, która od 1996 r. zainwestowała na Wisłą już blisko 25,5 mld zł. Te inwestycje uwzględniają m.in. fabrykę w Krakowie oraz jej stałą modernizację, a także rozwój krakowskiego centrum usług wspólnych, świadczącego usługi biznesowe dla wielu rynków – przypomina biuro prasowe Philip Morris.