Znajdź pracę bez kontaktu z pracodawcą. Nowa aplikacja dla krakowskich studentów

fot. Krzysztof Kalinowski

Aplikacja rekrutacyjna Fitjob zawitała do Krakowa. Twórcy zapewniają, że dzięki pełnej automatyzacji i algorytmom pozwala ona na znalezienie pracy dorywczej lub zbudowanie personelu od podstaw w ciągu 24 godzin. Do tej pory aplikacja działała jedynie w Warszawie.

– Jesteśmy dumni i wdzięczni, widząc rosnące zainteresowanie Fitjob. W ciągu czterech miesięcy aplikacja zyskała na tyle dużą popularność na warszawskim rynku, że już teraz zdecydowaliśmy się na jej udostępnienie w trzech nowych lokalizacjach – Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Chcemy dalej rozwijać nasz projekt, aby umożliwić jeszcze większej liczbie uczniów i studentów połączenie nauki z zarabianiem – mówi Siergiej Kriukow, prezes Fitjob.

Zespół Fitjob stworzył aplikację agregującą ogłoszenia pracy dorywczej skierowane tylko do studentów, co pozwala wybrać najwygodniejszy sposób dorabiania do miesięcznego budżetu i zaadaptować go do planu zajęć. Twórcy chcą również sprostać studenckim nawykom konsumenckim, dlatego proces rekrutacji jest w 100 proc. cyfrowy i nie wymaga tradycyjnego kontaktu z ogłoszeniodawcą na żywo, telefonicznie czy mailowo, a wyborem najlepszego kandydata zajmuje się inteligentny algorytm.

Bezobsługowa rekrutacja

Aplikacja Fitjob pozwala na całkowicie bezobsługową rekrutację w ciągu 24 godzin od dodania ogłoszenia w Panelu Pracodawcy. Algorytm platformy sam wybierze najlepszego pracownika spośród aplikujących, biorąc pod uwagę ich kompetencje, dotychczasowe doświadczenie zawodowe i szybkość zgłoszenia.

Technologia uwzględni też specjalne kwalifikacje wymagane do objęcia danego stanowiska, jak prawo jazdy czy książeczka sanitarno-epidemiologiczna. Jak podkreśla wieprezes firmy Piotr Deloff, to rozwiązanie szczególnie przydatne w dobie pandemii i niepewnej sytuacji gospodarczej związanej z dynamicznie zmieniającymi się restrykcjami.

– W realiach epidemicznych, kiedy los każdego biznesu jest niepewny, nie wymagamy podpisywania zobowiązujących umów z pracodawcami, a korzystanie z naszych zasobów odbywa się tylko wtedy, kiedy istnieje realna potrzeba wykonania dodatkowych prac. Do tego rozwiązanie jest proste i intuicyjne dzięki pełnej automatyzacji procesu dodawania ogłoszeń i zminimalizowaniu liczby otrzymywanych dokumentów – tłumaczy Piotr Deloff.

Mobilna platforma rekrutacyjna Fitjob zadebiutowała na polskim rynku zaledwie jesienią ubiegłego roku. W ciągu czterech miesięcy od debiutu aplikacji w samej Warszawie zarejestrowało się ponad 2000 studentów szukających pracy dorywczej. Obecnie Fitjob działa w czterech największych ośrodkach akademickich w Polsce, twórcy planują jednak dalszą ekspansję.