Politechnika chce przyjąć 4,7 tysiąca studentów. Nowe kierunki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W letnim naborze politechnika przygotowała ponad 4,7 tys. miejsc na wszystkich rodzajach studiów, w tym 3,8 tys. na studiach pierwszego topnia. Uczelnia zaoferuje od nowego roku akademickiego 30 kierunków studiów pierwszego stopnia, prowadzonych na 8 wydziałach. Są w tej ofercie nowości: inżynieria czystego powietrza, pojazdy samochodowe, systemy i urządzenia przemysłowe, inżynieria środków transportu, inżynieria i gospodarka wodna. Niektóre kierunki można studiować w języku angielskim.


Nagrody dla najlepszych

Od nowego roku akademickiego studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym na Politechnikę Krakowską uzyskają najlepszy wynik, mogą dostać od rektora specjalne stypendium. Uczelnia rozpoczyna program „Student Lider pierwszego roku”, w którym po raz pierwszy przyzna nagrody finansowe dla najlepszych w rekrutacji maturzystów oraz laureatów konkursu „O Złoty Indeks PK”. Studenci dostaną wsparcie finansowe po spełnieniu warunków programu, m.in. osiągnięciu wysokiego progu punktowego w rekrutacji i zaliczeniu pierwszego semestru studiów.  

Nowy portal rekrutacyjny
Wystartował już nowy portal rekrutacyjny uczelni. Można w nim znaleźć m.in. wyszukiwarkę kierunków studiów w zależności od przedmiotów zdanych na maturze, opis każdego kierunku, zasady i harmonogram rekrutacji, informacje o wskaźnikach rekrutacyjnych, opłatach i progach punktowych, formularz rejestracyjny. Serwis rekrutacyjny łatwo, w kilku krokach, prowadzi kandydata przez cały proces rekrutacji – od wyboru kierunku, przez elektroniczną rejestrację, złożenie dokumentów po wpis na listę studentów. Można tu też poznać Politechnikę Krakowską – laboratoria, życie studenckie, możliwości wymiany zagranicznej, raporty o losach absolwentów, a nawet pospacerować wirtualnie po uczelni.

Rekrutacja na studia I stopnia rozpocznie się 10 czerwca i będzie się odbywać w trzech turach. Pierwszy nabór na wszystkie kierunki stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I stopnia (z wyjątkiem architektury i architektury krajobrazu oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego, które ze względu na dodatkowe wymagania rekrutacyjne mają inny harmonogram ) potrwa od 10 czerwca do 9 lipca 2019 r. 11 lipca nastąpi ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów (wpis: 12-19 lipca). Osoby, którym nie uda się dostać na PK w pierwszej turze rekrutacji, będą mogły – w ramach tej samej opłaty rekrutacyjnej wziąć udział w drugiej turze, która rozpocznie się 10 lipca. W drugiej turze mogą też dołączyć do rekrutacji nowi kandydaci. Ogłoszenie osób przyjętych na studia w tej turze odbędzie się 23 lipca. Elektroniczna rejestracja do ostatniej, trzeciej tury ruszy 1 sierpnia i potrwa do 15 września. Tu również mogą się włączyć nowi kandydaci.

Cały harmonogram rekrutacji dostępny TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up