Przebudowa sklepów znanej sieci dyskontów. „Stawiamy na komfort”

Przebudowana placówka przy ul. Glogera fot. materiały prasowe

Kilka krakowskich sklepów sieci Biedronka przeszło lub przejdzie lifting. – Dokładamy starań, aby stale modernizować i ulepszać nasze placówki – mówi Grzegorz Zdanowicz, reprezentujący sieć.

Sklepy należące do firmy Jeronimo Martins w ogólnopolskich zestawieniach porównujących ceny za koszyk produktów, zazwyczaj zajmują pierwsze pozycje. Klienci jednak narzekają na kwestie związane z m.in. poruszaniem się po sklepie czy działaniem kas samoobsługowych (tych jest ponad 12 tys. i obsługują blisko połowę wszystkich transakcji). W sieci milionowe wyświetlenia mają filmy ze sklepów, gdzie alejki są zastawione paletami. Jednocześnie przedstawiciele sieci zapewniają, że na pierwszym miejscu stawiają komfort klientów.

Remonty

W Krakowie działa już około 60 sklepów z logiem owada. Najnowsza placówka została otwarta kilka dni temu przy ul. Śliwiaka.

Inne przeszły remont. Mowa tu sklepach przy ul. Glogera i Polonijnej. – Prace remontowe dobiegły już końca i obie placówki zostały ponownie otwarte dla klientów. Sklepy zostały przygotowane w oparciu o najnowsze standardy sieci – informuje Grzegorz Zdanowicz, kierownik działu technicznego w sieci Biedronka, odpowiedzialny za sklepy w Krakowie.

W placówkach zastosowano energooszczędne urządzenia chłodnicze, oświetlenie led, a także rozszerzono asortyment o około tysiąc produktów. Mowa o kosmetykach, chemii domowej, karmie dla zwierząt oraz produktach dla dzieci. Sklepy zostały wyposażone w panele fotowoltaiczne, a przy ul. Polonijnej stanęła ładowarka dla samochodów elektrycznych.

– W obu sklepach dostępna jest lada tradycyjna, w której kupujący mogą zakupić świeże wyroby garmażeryjne, a także przy stanowisku piekarniczym klienci mogą skorzystać z samoobsługowej krajalnicy do pieczywa – dodaje Zdanowicz.

Większy sklep

Oprócz tego zwiększyła się liczba kasa samoobsługowych: przy ul. Glogera jest ich obecnie osiem, a przy Polonijnej sześć. Ten ostatni sklep powiększył się również o 120 metrów kwadratowych.

– Sieć sklepów Biedronka stawia zawsze na pierwszym miejscu komfort i zadowolenie klientów. Dokładamy starań, aby stale modernizować i ulepszać nasze placówki – zaznacza Grzegorz Zdanowicz.

Na przebudowę oczekują również placówki przy ul. Łokietka oraz al. 29 Listopada, co do których zostały złożone wnioski o pozwolenie na przeprowadzenie prac.

Znikają pylony?

Właściciel sklepów złożył również kilka wniosków o rozbiórkę pylonów reklamowych. Zwróciliśmy się do sieci z prośbą o wyjaśnienie. Otrzymaliśmy informację, że jest to pośrednio związane z uchwałą krajobrazowa, jednak przedstawiciele sklepu nie zdradzili szczegółów.

– Sieć sklepów Biedronka stosuje się do obowiązujących przepisów prawa, w tym również do aktów prawa miejscowego wydawanych przez władze Krakowa – zapewnia Aleksandra Kwiecińska, kierownik ds. prawnych w sieci Biedronka, odpowiedzialna za sklepy w Krakowie.