Gigant e-commerce pierwszym najemcą w nowoczesnym magazynie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Panattoni wybudował kolejny obiekt magazynowy. Tym razem inwestycja powstała przy krakowskim porcie lotniczym. Pierwszym wynajmującym jest Allegro.

Deweloper przekonuje, że krakowski rynek nieruchomości przemysłowych charakteryzuje się relatywnie niewielkim nasyceniem, a także rekordowo niskim wskaźnikiem pustostanów.

Do tej pory w regionie  Panattoni zrealizowało w regionie już ponad 270 tys. mkw. powierzchni przemysłowych, z czego ok. 50 tys. mkw. w formule City Logistics. Teraz deweloper ukończył budowę City Logistics Kraków Airport II o powierzchni 21,9 tys. mkw. i oddał do użytku pierwszy etap wynajęty przez Allegro.

– City Logistics Kraków Airport II jest doskonale zlokalizowany i już teraz zapewnia świetną ekspozycję na rynek w stolicy regionu. Jest atrakcyjną propozycją dla firm z branży e-commerce oraz działających w obszarze logistyki miejskiej, co docenił już pierwszy najemca – Allegro – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.Powstaje terminal cargo

– Inwestycja sąsiadująca z krakowskim lotniskiem jest oddawana w idealnym czasie. Obecnie trwa budowa nowego terminalu cargo, który zwiększy możliwości transportowe portu do 8 tys. ton rocznie. Wraz z rozwojem ruchu cargo w Balicach naturalnie będzie wzrastał potencjał biznesowy naszego najnowszego parku – dodaje.

Allegro prowadzi już w obiekcie procesy związane z sortowaniem przesyłek do swoich automatów paczkowych Allegro One Box. Klient wykorzystuje też indywidualnie dostosowaną powierzchnię biurowo-socjalną.